radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Potrzebna krew! Pomóżmy naszemu strażakowi

Potrzebna krew! Pomóżmy naszemu strażakowi

Pielęgniarka wkłuwa się igłą w zgięcie ręki mężczyzny w niebieskiej koszulce

Zazwyczaj to my potrzebujemy ich pomocy. Teraz role się odwróciły. Jeden z naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcanowie poważnie zachorował i potrzebuje krwi. Każdy może mu pomoc!

Potrzebna jest krew dowolnej grupy! Najlepiej oddawać ją w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy ul.  Saskiej 63/75. Centrum jest czynne od  poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 17.00, a w sobotę w godz. 7.00 – 14.00.

Zarejestrować się można dzwoniąc na nr  tel. 22 514 60 62 lub 26. Ważne! Przy rejestracji należy podać informację,  że krew jest dla Darka Dąbrowskiego, który leczy się w szpitalu w Otwocku.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg oraz małoletni powyżej lat trzynastu (pod pewnymi warunkami), jak również osoby w wieku powyżej 65 lat, które dotychczas systematycznie oddawały krew, ale po uzyskaniu zgody lekarza.

Dawcą nie mogą być osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy m.in. były badane endoskopowo, przeszły zabieg chirurgiczny lub transfuzję krwi; miały zastosowaną akupunkturę, przekłuwały uszy lub robiły sobie tatuaż; miały kontakt z osobami, które zapadły na choroby zakaźne lub które przeszły niektóre szczepienia, np. przeciwko żółtaczce lub wściekliźnie. Dyskwalifikuje również przebycie lub posiadanie niektórych chorób. Nie można oddawać krwi, będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz w stanie nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Data opublikowania strony: 10/02/2020