mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Powiązania” numer czerwiec-lipiec. Zapraszamy do lektury

“Powiązania” numer czerwiec-lipiec. Zapraszamy do lektury

W czerwcowo-lipcowym numerze znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji na temat naszej gminy
W czerwcowo-lipcowym numerze znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji na temat naszej gminy (Foto: UG)

O szczepieniach przeciwko COVID-19, o absolutorium dla Wójta Gminy Wiązowna, o Projekcie „Mobilny Mieszkaniec Gminy Wiązowna”, a także o Narodowym Spisie Powszechnym – o tym m.in. przeczytacie Państwo w najnowszym numerze „Powiązań”.

Tematem przewodnim numeru jest 41.Półmaraton Wiązowski. Był inny niż dotychczasowe nasze półmaratony, bo po raz pierwszy latem. Pomimo przeciwności losu spowodowanego pandemią zrobiliśmy to i piękna biegowa historia nie została w tym roku przerwana.

W czerwcowo-lipcowych „Powiązaniach” znajdziecie Państwo apel wójta o szczepienie się przeciwko COVID-19, dzięki czemu będziemy mogli wrócić do normalności (str. 2) oraz wyniki konkursu #ZaszczepSięDlaMnie (str. 26-27).

W numerze znajdą Państwo informację na temat przyznania absolutorium Wójtowi naszej Gminy Wiązowna (str. 10). Polecamy zapoznać się z przedstawionym przez Wójta „Raportem o stanie Gminy Wiązowna za 2020 rok”.

Przeczytają Państwo również o nowym projekcie „Mobilny Mieszkaniec Gminy Wiązowna”, którego zadaniem jest ułatwienie przemieszczania się osobom starszym i niepełnosprawnym.

Piszemy także o Narodowym Spisie Powszechnym i działaniach rachmistrzów w terenie. Pokazujemy jak ich praca ułatwia mieszkańcom wzięcie udziału w Spisie.

Już teraz zamieszczamy harmonogram zebrań sołeckich (str. 17). Zachęcamy do zaangażowania się w kwestii podziału funduszy sołeckich i do wspólnego decydowania, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Na str. 18 znajdą Państwo również wniosek do budżetu na 2022 rok. Jest gotowy – wystarczy go wyciąć, wypełnić i złożyć do 30 września w urzędzie.

To tylko kilka z wielu tematów, jakie poruszamy na łamach naszego pisma. Najnowszy numer „Powiązań” jest dostępny m.in. w instytucjach i sklepach na terenie całej gminy.

Wersję elektroniczną można pobrać z naszej strony, jest też pod tekstem. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

Data opublikowania strony: 21/07/2021