radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Profilaktyka cukrzycy dla seniorów

Profilaktyka cukrzycy dla seniorów

Europejskie Centrum Szkoleń Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie dla 10 projektów dotyczących profilaktyki cukrzycy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktyki oraz w spotkaniach informacyjnych z udziałem lekarzy i dietetyków na temat dbania o zdrowie.

W ramach dofinansowanych projektów odbędą się:

• Bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do osób w wieku 60+, które nie miały do tej pory stwierdzonej cukrzycy oraz mieszkają na terenie woj. mazowieckiego.
• Cykliczne wykłady dla osób chorych na cukrzycę, ich rodzin oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych tematyką profilaktyki cukrzycy. Wykłady będą obejmowały podstawowe problemy związane z cukrzycą: czynniki ryzyka, powikłania, profilaktyka oraz leczenie cukrzycy, konsultacje dietetyczne i poradnictwo żywieniowe, rola aktywności fizycznej.
• Szkolenia specjalistyczne dla lekarzy i pielęgniarek z woj. mazowieckiego na temat najnowszych badań dotyczących diagnostyki, leczenia praz profilaktyki cukrzycy.

Projekty swoim zasięgiem obejmują następujące miasta, powiaty i gminy:
• Warszawa i powiaty: legionowski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, wołomiński i warszawski zachodni
• Radom i następujące gminy: Jedlińsk, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Gózd, Skaryszew, Kowala, Wierzbica, Wolanów, Zakrzew i Przytyk.

Data opublikowania strony: 09/11/2017