bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Program “Moja Woda”. Ruszył nabór wniosków

Oczko wodne zarośnięte pałkami wodnymi i liliami wodnymi
Oczko wodne zarośnięte pałkami wodnymi i liliami wodnymi

Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe oraz oczka wodne, będzie można otrzymać z nowego programu „Moja Woda”. Ruszył nabór wniosków.

W ramach inicjatywy łagodzenia skutków suszy w Polsce Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mają do rozdania 100 mln zł. NFOŚiGW przekaże pieniądze do szesnastu wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To one będą przyjmowały od początku lipca wnioski właścicieli domów jednorodzinnych na przydomowe mikroinstalacje wodne. Każdy będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, ale nie na więcej niż 80 proc. kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Wsparcie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie deszczówki i wód roztopowych na terenie danej nieruchomości. Dzięki temu wody te nie będą odprowadzane np. do kanalizacji deszczowej czy rowów odprowadzających je poza działkę na tereny sąsiadujące, ulice, place itp.

Otrzymane pieniądze będzie można przeznaczyć na budowę przewodów czy rurociągów odprowadzających wody (zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej), podziemnych lub nadziemnych zbiorników retencyjnych, oczek wodnych, instalacji rozsączających oraz elementów do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Program „Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024. Podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

Szczegółowych informacji należy szukać pod następującymi adresami:

http://wfosigw.pl/porgramy_i_konkursy/program-priorytetowy-moja-woda/

https://portal.wfosigw.pl/informacje-o-programie

Data opublikowania strony: 02/07/2020