Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Program „Świetlik”. Nowe zajęcia dla mieszkańców 

Drewniana rzeźba małego człowieczka ze skrzydłami, który trzyma latarenkę
W ramach programu "Świetlik" można zyskać pieniądze na realizację własnego projektu (Foto: GOK)

Kreatywni, twórczy i zaangażowani społecznie mieszkańcy gminy Wiązowna, a także najbliższych okolic, chcą realizować swoje pomysły, dzielić się własnymi pasjami z innymi osobami. Już w najbliższym czasie, dzięki wsparciu programu „Świetlik", będzie realizowanych dziesięć różnych inicjatyw.

„Tkanie na własnoręcznie przygotowanych krosnach – Pasiak Kołbielski” – to cykl zajęć przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, w ramach których uczestnicy wykonają domowej roboty krosna z tektury i nici oraz prace w stylu pasiaka kołbielskiego z różnorodnych włóczek. 

„Kreatywne choinki” – to warsztaty skierowane dla kreatywnych dzieci w wieku 6-12 lat, podczas których uczestnicy wykonają własnoręcznie, wraz ze wsparciem instruktora, ozdobę świąteczną. 

„Mówię nie!” – to cykl zajęć sportowych, które mają na celu integrację dzieci poprzez pokazanie, że nie należy siedzieć cały czas w życiu wirtualnym. Podczas zajęcia z zapasów i ju-jitsu uczestnicy projektu przełamią swoje bariery oraz nauczą się zasad zdrowego stylu życia. 

Warsztaty edukacyjne  „Świąteczna fabryka czekolady” – to projekt skierowany do dzieci w wieku 6-10 lat, na który składać się będą trzy spotkania. Uczestnicy zapoznają się z historią i  z procesem wytwarzania czekolady oraz różnymi ciekawostkami dotyczącymi m.in. jej właściwości. Całość zostanie zapięta wspólną degustacją. 

Rodzinna gra terenowa na orientację „Na tropie skrzatów” – jest propozycją aktywnego wypoczynku na łonie natury dla całych rodzin. Zabawa polega na odnajdywaniu przez drużyny punktów kontrolnych na terenie gminy z wykorzystaniem mapy i kompasu. 

Wieczorki taneczne – zakładają organizację dwóch imprez tanecznych wraz z poczęstunkiem dla uczestników – w tym przypadku mieszkańców Gminy Wiązowna. 

„Wianek na drzwi” – to wielopokoleniowe warsztaty rozwijające umiejętności manualne oraz kreatywność wśród osób młodych i starszych. Na trzech spotkaniach uczestnicy przygotują m.in. wianek na drzwi. 

„Spotkania z planszówkami” – to cykl spotkań przybliżających różnym pokoleniom gry planszowe jako formy ciekawego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. 

„Magia świątecznych dekoracji” – to zajęcia z tworzenia świątecznych dekoracji. Dzięki wspólnym zajęciom młodzież, dorośli i dzieci będą mieli okazję do integracji oraz spędzania wolnego czasu w kreatywny sposób. 

„Kartka z życzeniami na święta” – to projekt skierowany dla dzieci i młodzieży, która chce spędzić przedświąteczny czas, tworząc kartki świąteczne dla swoich najbliższych. 

Szczegóły dotyczące realizowanych wydarzeń, plakaty promujące, informacje szczegółowe będą dostępne na stronie www.gok-wiazowna.pl oraz na portalu społecznościowym FB/wiazowna.gok 

Adam Paśnik 

GOK Wiązowna

Data opublikowania strony: 07/11/2022