Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Przedstawienie teatralne w Gliniance

4 czerwca br. do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance zawitała Księżniczka Klementyna, by wprowadzić dzieci w świat bajeczno-mlecznej krainy, gdzie kot jest super bohaterem i ratuje myszy, a granicą możliwości jest tylko własna wyobraźnia.

Mleczki bohaterowie odwiedzili Szkołę Podstawową im. Wincentego Witosa w Gliniance. Przedstawienia, realizowane w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, spotkały się w każdym z miejsc z entuzjastycznym przyjęciem dzieci, które bardzo chętnie zaangażowały się w spektakl, odpowiadając na pytania, ucząc się specjalnie na ten cel przygotowanej piosenki i wspierając Księżniczkę Klementynę w jej problemach.

Szkoła w Gliniance była również finalistą konkursu „Odwiedziny mlecznych bohaterów w Twojej szkole”, który polegał na nakręceniu krótkiego filmu, w którym dzieci przekonywały dlaczego mleczni bohaterowie powinni odwiedzić właśnie ich szkołę. Na zakończenie spektaklu laureaci konkursu otrzymali nagrody, zaś pozostali uczniowie, biorący udział w konkursach po przedstawieniu- upominki, których celem było wzmocnienie przekazu przedstawienia i zachęcenie do codziennego picia mleka.

Przedstawienie miało formę krótkiej, zabawnej inscenizacji, w której zagrało trzech aktorów wcielając się w dwie postaci żywego planu oraz cztery lalki teatralne. „Niedaleko, gdzieś na świecie żyli Państwo Ecie-Pecie, choć nazwisko dziwne mieli, król z królową bardzo chcieli, by ich córka Klementynka  – bardzo wiotka z niej dziewczynka, już od mleka nie stroniła i choć mały łyk wypiła (…) – tak zaczęła się sztuka teatralna, podczas której przez 45 minut uczniowie poznali historię królewny Klementyny, która stroniła od mleka, przez co osłabła i spotkały ją niesamowite przygody. Barwne postaci i ciekawa scenografia tworzyły całość zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym. „Nieprzewidywalne zwroty akcji, niecodziennie rozwiązania, zaskakujące możliwości – „Mleczno-bajeczne przygody księżniczki Klementyny” to opowieść, w której każdy znajdzie coś dla siebie” – podkreśla Anna Żebrowska, reżyserka spektaklu i odtwórczyni jednej z głównych ról.
Czy królewnie Klementynie udało się wyjść cało z opresji? Czy kot może uratować mysz i zostać super bohaterem? Po co dzieci mają pić mleko? Czy mleko zawsze musi być białe? Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance już znają odpowiedzi na te pytania – czas ruszyć dalej w Polskę J

Przedstawienia pt. “Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny” realizowane są  w ramach projektu “Mamy kota na punkcie mleka”, który wdraża Polska Izba Mleka, we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W ramach projektu zostanie zorganizowane ponad 20 takich przedstawień, których celem jest edukacja dzieci w zakresie spożywania mleka i produktów mlecznych. Projekt finansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.

Info z tukontakt@wiazowna.pl: Marta Andrukiewicz

Data opublikowania strony: 07/06/2016