Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Przedszkolaki ze Stumilowego Lasu odkrywają świat

16 lutego dzieci z grup “Króliczki”, „Kłapouszki”, „Tygryski” i „Puchatki” wyjechały na edukacyjną wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.  Centrum to duży gmach, w którym znajduje się wiele naukowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Celem wycieczki było poznanie dostępnej ekspozycji w trakcie samodzielnego odkrywania, eksperymentowania oraz badania świata przyrody i techniki. Pierwszym odwiedzonym miejscem była Galeria Bzzz!, przeznaczona dla najmłodszych odkrywców do lat 6. W galerii czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Przedszkolaki poznały życie zwierząt, patrzyły na świat oczami węża, ryby, rozpoznawały ślady mieszkańców lasu, sprawdzały, jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie. Wspaniałą zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła, czy też wodnego pistoletu.

Dzieci brały udział w mini warsztatach pt. „Strefa światła” –  to były idealne warunki, aby przenieść się w przestrzeń iluzji optycznych. Dużą atrakcją była ,,Wystawa luster”, gdzie dzieci mogły zobaczyć swoją twarz, odkryć własne „ja” i jego niepowtarzalność. Nasi wychowankowie byli w pierwszym na świecie teatrze, w którym grają roboty i obejrzały przedstawienie pt.”O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci bogatsze o nowe doświadczenia i samodzielnie zdobytą wiedzę, podekscytowane wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy to wspaniałe miejsce, gdzie można się radośnie bawić, a jednocześnie zainteresować przedszkolaki nauką.

Wrażenia wycieczkowe dzieci :

Filip – “Najbardziej mi się podobał plac zabaw Bzzz! A tam była fajna zjeżdżalnia”.

Jasio S. – “Podobało mi się takie kręcone, co wciąga kulki, taki wir na dużej sali. Wesoła była wycieczka.”

Antosia – “Najbardziej mi się podobała na placu zabaw Bzzz taka zjeżdżalnia. Wycieczka była fajna.”

Stasio – “Mnie się podobały roboty.”

Przemek – “Wycieczka była ciekawa i fajna. Podobało mi się, że ciągle mogliśmy różne odkrywać rzeczy, takie, co jeszcze nigdy nie widzieliśmy.

Ania – “Podobał mi się taki robot i tam można było różne rzeczy oglądać i to było ciekawe.”

Jasio D. – “Wycieczka była fajna. Duży robot mi się podobał i ten plac zabaw. “

Maja – “Najbardziej podobał mi się plac zabaw, a tam światełka kolorowe w czarnym pokoju.”

Kuba – “Najbardziej mi się podobały odbicia w lustrze.”

Karolina – “Podobał mi się plac zabaw Bzzz.”

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Kieller, A. Łapiak i K.Witan – Oboza

Data opublikowania strony: 21/03/2016