Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Przedszkole im. Misia Uszatka w Wiązownie doposaży salę logopedyczną

Napis: Wzmocnij swoje otoczenie. Na pomarańczowym podkładzie: Edukacja. Rudowłosa dziewczynka ma na twarzy okulary do wyświetlania obrazów w 3D. Przed nią stoi laptop.

Gmina Wiązowna otrzymała granty w konkursie „Wzmocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Nasze dwa wnioski znalazły się na liście laureatów. W ramach jednego z nich otrzymamy wsparcie na doposażenie sali logopedycznej w przedszkolu w Wiązownie.

Laureatem grantu w wysokości 20 tys. zł jest Gminne Przedszkole im Misia Uszatka w Wiązownie. Dzięki tym pieniądzom przedszkole będzie pierwszą placówką edukacyjną z terenu gminy z nową, w pełni wyposażoną w profesjonalny sprzęt (akcesoria dydaktyczne i multimedialne narzędzia edukacyjne) salą logopedyczną.

Dzięki temu na wczesnym etapie rozwoju naszych pociech będzie można wykrywać i usuwać zaburzenia mowy oraz kształtować prawidłową wymowę wśród dzieci pomiędzy 3 a 5 rokiem życia.

Wzmocnij swoje otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne, prowadzą inwestycje lub eksploatują infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmienić swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln zł. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych www.wzmocnijotoczenie.pl oraz www.energetycznykompas.pl.

Data opublikowania strony: 10/08/2023