radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Ranne zwierzę w wypadku komunikacyjnym

Ranne zwierzę w wypadku komunikacyjnym

Jeśli zdarzy Ci się wypadek komunikacyjny, w wyniku, którego ranne zostanie zwierzę, zgodnie z art. 25 ustawy o ochronie zwierząt masz obowiązek, w miarę możliwości, zapewnienia pomocy temu zwierzęciu lub zawiadomienia jednej ze służb.

Naruszenie tego obowiązku jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny – art. 37 u.o.z. Jeżeli ranne zwierzę stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazane jest tu powiadomienie policji. Piszemy o tym stanowczo, bo wciąż zdarza się, że kierowcy zostawiają ranne zwierzęta nawet nie na poboczu drogi, a na samym jej środku. To okrutne i niebezpieczne. Nie powinniśmy na to pozwalać ani tego tolerować. Wypadki się zdarzają, ale po wypadku warto zachować się jak człowiek!

Na wykonanie usługi polegającej na świadczeniu opieki lekarsko – weterynaryjnej nad m.in. rannymi zwierzętami Gmina Wiązowna na 2018 r. podpisała umowę z Gabinetem Weterynaryjnym Poli-Vet s.c. 05-462 Wiązowna ul. Boryszewska 2, jednakże każdorazowo usługi realizowane są po zleceniu przez upoważnionych pracowników Urzędu Gminy w Wiązownie. W przypadku znalezienia na terenie gminy rannego zwierzęcia należy najdokładniej, jak to możliwe, wskazać miejsce interwencji. Więcej informacji znajdą Państwo pod numerem telefonu 22 512 5 826, kom. 605 874 227 oraz w Wydziale Środowiska i Nieruchomości Urzędu Gminy Wiązowna.

Data opublikowania strony: 20/09/2018