Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rekordowy finał WOŚP w Wiązownie. “Pomaganie jest dziecinnie proste”

Pobiliśmy absolutny rekord! Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 36 162,01 zł. To o ponad 7 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.  

Już tradycyjnie na wielkim finale spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Wiązownie. Jako pierwszy na deskach naszej sceny zaprezentował się Wiązowski Chór Mienia River. Po nim estradę opanowały dzieci z gminnych szkół i przedszkoli. Podczas finału wystąpili m.in. zespół „Idylla” oraz tancerki z naszego GOK-u. Wiązowski Teatr Muzyczny przedpremierowo prezentował wybrane piosenki ze spektaklu „Straszna Gospoda”, który w pełnej odsłonie zobaczymy na wiosnę.

Seniorzy, wolontariusze oraz podopieczni z Dziennego Domu „Senior +” w Woli Karczewskiej przygotowali słodką kawiarenkę, gdzie serwowali gorącą herbatę, aromatyzowaną syropem malinowym i goździkami oraz znakomite ciasta.  „Kiermasz różności” swym mottem „Kup coś fajnego, ratuj bliźniego” zachęcał do nabywania gadżetów darowanych na WOŚP. Jak co roku koordynowali go Barbara i Dariusz PAPROCCY. Było też wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. dmuchaniec i wata cukrowa od firmy „Pszczółka dmuchańce”. Także Gminny Wolontariat Międzypokoleniowy przygotował specjalny kącik dla dzieci m.in. z malowaniem twarzy.   

Występy przeplatane były licytacjami. Największą popularnością cieszyły się koszulki, kubki, poduszki czy plecaki z logo Orkiestry. Tradycyjne „Światełko do nieba” zakończyło całodzienną zabawę w Wiązownie. Nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy w Wiązownie i w Zakręcie czuwali strażacy z OSP Wiązowna. Gliniankę zabezpieczyli lokalni ochotnicy, zaś nad całością czuwała policja z Wiązowny i Otwocka.  

Tegoroczny finał WOŚP wsparli organizacyjnie strażacy z OSP Glinianka oraz działacze Klubu Sportowego Glinianka. W szkole odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Halowej.  Jak piszą organizatorzy na swoim profilu na portalu społecznościowym: „ten turniej wygrali wszyscy, którzy w nim uczestniczyli”. Środki z „wpisowego” trafiły do puszek strażaków kwestujących w Gliniance. Mieszkańcy Glinianki i okolic chętnie wspierali Orkiestrę. Strażacka grochówka, słodycze, ciepłe napoje ale przede wszystkim pokazy przygotowane przez strażaków to tylko wybrane atrakcje, które przyciągały do Glinianki. Wolontariusze z OSP zebrali razem 8 464,88 zł!  

Jak widać współpraca się opłaca. Rekord nie byłby możliwy bez zaangażowania tak wielu osób, instytucji i organizacji. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wspólny czas, hojność, wsparcie, zaangażowanie, dobrą zabawę i otwartość serc. Razem udowodniliśmy, że „pomaganie jest dziecinnie proste!”. 

Damian Krawczyk, Paulina Sokół

GOK Wiązowna

Foto: J. Ganowski, OSP Glinianka, K. Motyka

Data opublikowania strony: 15/01/2019