Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rozbudowa szkoły w Zakręcie

Nowe skrzydło, które powstaje przy szkole w Zakręcie, niemal dwukrotnie zwiększy powierzchnię szkoły. Będzie nowoczesne i przestronne.

Wykonawca rozpoczął prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie. 6 września na terenie szkoły zaczęły pracować koparki. Powstaje nowe skrzydło budynku. W budowanej części znajdować się będzie 19 sal lekcyjnych – każda zapewniająca możliwość nauki dla 26 uczniów, w tym 6 sal przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, pracownie przedmiotowe i sala komputerowa. Każda sala dydaktyczna posiadać będzie własne zaplecze. W dobudowanym skrzydle powstanie profesjonalna kuchnia, w której będzie można przygotowywać posiłki dla 400 osób, i komfortowa stołówka. Budynek będzie miał 3 kondygnacje. Na parterze zaplanowana została strefa wejściowa wraz z portiernią, sala komputerowa, 2 sale języków obcych, pokój nauczycielski wraz z zapleczem socjalnym, pokój pielęgniarki, pokój kierownika administracji, węzeł sanitarny, stołówka oraz zaplecze kuchenne. Na pierwszym piętrze zaplanowano 6 sal edukacji wczesnoszkolnej, pracownię nauk plastycznych, pracownię fizyczno-chemiczną wraz z węzłem sanitarnym, a na drugim piętrze kolejne 8 sal dydaktycznych.

Szkoła była wielokrotnie rozbudowywana, posiada zróżnicowaną formę oraz kolorystykę, wyróżniającą poszczególne części budynku. W ramach realizowanej termomodernizacji i rozbudowy elewacja całej szkoły zostanie ujednolicona, tak by stare i nowe skrzydła budynku współgrały ze sobą, tworząc jedną estetyczną i nowoczesną całość. Koszt budowy nowego skrzydła szkoły to prawie 12 mln zł.

Rozbudowa szkoły w Zakręcie to tylko jeden z elementów ogromnej jak na możliwości naszej gminy modernizacji i rozbudowy szkół. Prace trwają nie tylko w Zakręcie, ale też w Gliniance i Wiązownie. Potrwają do września 2018 r. Po ich zakończeniu nasze szkoły będą pracowały tylko na jedną zmianę. Odnowione, powiększone i dostosowane do współczesnych wymogów będą wtedy wszystkie szkoły w gminie. Koszt całej operacji to ponad 70 mln zł. Przedsięwzięcie prowadzone jest w nowatorskim systemie partnerstwa publiczno-prawnego, dzięki czemu inwestycja finansowo nie zdominuje budżetu gminy. Będziemy mieli zatem nowe szkoły i pieniądze w budżecie na remonty i budowy np. dróg. 70 mln zł, które prywatny inwestor zainwestuje, będziemy spłacali przez kolejne lata. Inwestycja teraz wiąże się z koniecznością dłuższych dojazdów, brakiem parkingów czy nauką w hałasie. Ale już wkrótce i dzieci, i nauczyciele będą mieli nieporównywalnie lepsze warunki pracy. To pierwsza tak odważna i zakrojona na tak szeroką skalę akcja rozbudowa obiektów użyteczności publicznej w historii naszej gminy.

Autor projektu OPEN Architekci

Data opublikowania strony: 06/10/2017