Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rozmowa o ekologii w przedszkolu w Pęclinie

Spotkanie z ekologią

17 czerwca, po raz drugi, w Przedszkolu „Pod Stumilowym Lasem” zagościł tata jednego z naszych wychowanków (Julka z grupy „Króliczki”), a jednocześnie przedstawiciel firmy Henkel Pan Bartłomiej Strzałkowski.

Celem spotkania było przeprowadzenie zajęć o tematyce ekologicznej z zakresu “zrównoważonego rozwoju”, w których uczestniczyły dzieci z grupy „Tygryski” i starsze przedszkolaki z grupy „Króliczki”. Pan Bartłomiej na początku przedstawił siebie i swojego pomocnika Globika uczestnikom, a następnie poprosił żeby wszyscy powiedzieli coś o sobie. Stworzył, dzięki temu, miłą, serdeczną atmosferę i ośmielił dzieci do dalszej dyskusji.

Następnie przedszkolaki musiały same odpowiedzieć na pytanie „Co to jest ekologia?”. Okazało się, że doskonale orientują się w tym temacie, ponieważ ich odpowiedzi były bardzo ciekawe i trafne. Po krótkim wprowadzeniu Pan Bartłomiej, wraz ze swoim małym pomocnikiem Globikiem, zaprezentował przedszkolakom cykl filmów poruszających kilka zagadnień: segregację odpadów, sposoby i możliwości oszczędzania wody i energii, a także jak dzieci mogą przyczynić się do ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami. Każde zagadnienie dzieci szczegółowo omawiały wykazując się dużą aktywnością i wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska.

Na zakończenie spotkania Pan Strzałkowski mianował wszystkie dzieci Przyjaciółmi Naszej Planety i wręczył każdemu dyplom, materiały edukacyjne i upominki od firmy Henkel.

info. z tukontak@wiazowna.pl  Katarzyna Rostek

Data opublikowania strony: 18/06/2015