Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Rusza remont na ul. Kościelnej w Wiązownie. Zmiana trasy linii 720

Przejście dla pieszych przy ul. Kościelnej. Białe pasy na asfalcie.

Z początkiem maja ruszają prace budowlane na ul. Kościelnej w Wiązownie na kolejnych, zaplanowanych jeszcze w 2021 r., odcinkach. Z tego też powodu mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w rejonie prowadzonych robót. Wykonawcy będą zmuszeni wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Kościelnej, jak również przez dwa miesiące zmieni się trasa autobusu 720. Po zakończeniu prac diametralnie poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i pasażerów korzystających transportu miejskiego.   

W związku z  niestabilną sytuacją społeczno-polityczną, znaczącym wzrostem cen materiałów budowlanych oraz robót budowlanych, gminie zależało, aby jak najszybciej ogłosić przetarg na zadania strategiczne i ważne dla mieszkańców. Podjęte działania okazały się słuszne. Obecnie oferty wykonawców, w ramach postępowań, są o 30-40% wyższe niż szacunki i oferty na podobne działania z końca 2021 r. Realizacja prac budowlanych na ul. Kościelnej na obu odcinkach, które ruszą z początkiem maja, zaplanowana jest w terminie do dwóch miesięcy i zakończy się do wakacji. W sumie na oba zadania wydamy blisko 400 tys. zł.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w czasie trwania prac budowlanych będzie niedogodna, szczególnie w rejonie szkoły podstawowej, ale jeśli teraz nie przeprowadzimy zaplanowanych remontów, to za chwilę może okazać się, że  – ze względu na ciągle rosnące koszty – będziemy musieli całkiem z nich zrezygnować. Dlatego liczymy na Państwa cierpliwość, bo wiemy, że nam wszystkim zależy na bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci, które przy ul. Kościelnej chodzą do szkoły.

W związku z realizacją prac budowlanych i wprowadzeniem zmiany w organizacji ruchu na czas budowy oraz wytycznymi Zakładu Transportu Miejskiego, autobusy linii 720 nie będą kursować ul. Kościelną. Pojadą objazdem z pominięciem przystanków: Szkolna, Pęclińska, Projektowana i Spokojna. Linia poprowadzona zostanie obwodnicą S17 i powróci na trasę na ul. Rajską w Żanecinie. W ramach nowego przebiegu trasy wykorzystane zostaną przystanki: Sportowa, Gródek i Radiówek. Autobus będzie kursował według specjalnego rozkładu jazdy. Można go sprawdzić na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego w zakładce: Rozkłady, połączenia.

Prace budowlane będą prowadzone równocześnie na dwóch odcinkach ul. Kościelnej. Pierwszy zakres dotyczy rejonu ul. Pęclińskiej. Powstanie tam zatoka autobusowa wraz z chodnikiem na ul. Kościelnej po lewej stronie, jadąc w stronę kościoła, w rejonie ulic Sportowej i Pęclińskiej oraz wybudowane zostanie przejście dla pieszych przy ul. Pęclińskiej. Dzięki tym działaniom znacznie poprawi się obsługa komunikacyjna w tym rejonie.

Drugim zadaniem, realizowanym na ul. Kościelnej,  będzie wybudowanie zatoki autobusowej, chodnika na odcinku ok. 127 m oraz zjazdów na posesje po lewej stronie ul. Kościelnej na wysokości starego posterunku policji. Wykonana zostanie również nowa zatoka autobusowa oraz chodnik przy szkole na odcinku ok. 82 m.

Prosimy o stosowanie się do zmian w organizacji ruchu. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności, jakie w najbliższym czasie będą miały miejsce w centrum Wiązowny.

W zeszłym roku za 224 435,13 zł (z czego 179 548,10 zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021 r.)  w okolicy restauracji „Mazowsze” w Wiązownie przebudowaliśmy istniejące przejście dla pieszych, przenieśliśmy je bardziej w głąb ulicy, powstały też chodniki. W okolicy kościoła w zeszłym roku powstał nowy chodnik od kościoła do wyjazdu z ul. Pęclińskiej.

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Dariusz Furmańczyk, Wydział Inwestycji, tel. 22 512 58 68, e-mail: d.fumanczyk@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 28/04/2022