Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ruszył nabór w programie EtnoPolska. można zyskać nawet 150 tys. zł

Ganek Izby Regionalnej w Gliniance. Pięć kobiet w strojach ludowych śpiewa piosenkę regionalną
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Glinianki przed wejściem do Izby Regionalnej (Foto: KGW)

Już można wnioskować o dofinansowanie w programie EtnoPolska. Maksymalna wysokość dofinansowania to 150 tys. zł. Preferowane będą zadania realizowane w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców.

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór w programie EtnoPolska, w którym można wnioskować o dofinansowanie w wysokości od 10 tys. zł do 150 tys. zł.  Środki można przeznaczyć m.in. na: zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego.

Z dotacji można też sfinansować uzupełnienie strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu, w tym również zakup strojów dla kół gospodyń wiejskich.

O dofinansowanie mogą się ubiegać: samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru prowadzonego przez ARiMR, kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą wpisane do CEiIDG lub KRS.

Wnioski o dofinansowanie można składać za pośrednictwem systemu elektronicznego, który znajduje się na stronie sop.nck.pl. Nabór wniosków trwa do 16 stycznia 2024 roku. Realizację zadań wskazanych we wniosku można rozpocząć dopiero po ogłoszeniu wyników naboru i należy ją zakończyć do 17 października 2024 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Data opublikowania strony: 19/12/2023