radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Skautki z Glinianki na obozie letnim

Skautki z Glinianki na obozie letnim

Dziewczęta z drużyny skautowej Wędrowników Mamy Róży wypoczywały w pierwszym tygodniu lipca w Jamnej pod Tarnowem na terenie dominikańskiego ośrodka Dom św. Jacka. To niezwykłe miejsce łączy cechy klasztoru i ośrodka rekolekcyjnego z rozległym terenem wśród gór.

W czasie pobytu mogliśmy hartować ciało i ducha mieszkając w surowych warunkach na leśnej polanie i gotując posiłki na ognisku, a także uczestnicząc codziennie we Mszach św. pięknie odprawianych przez ojców dominikanów po łacinie i po polsku. Poznawaliśmy też osobę i nauczanie św. Tomasza z Akwinu, którego słowa „Każdy, kto chce uczynić postęp w życiu duchowym, koniecznie potrzebuje radości” znalazły się na naszych tegorocznych koszulkach obozowych.

2 lipca nasze skautki wystąpiły w reportażu Radia Kraków dotyczącym bezpieczeństwa na obozach harcerskich. Można go odsłuchać w serwisie internetowym radia z wiadomościami z Tarnowa z tego dnia.

Od września zapraszamy dziewczęta i chłopców na zbiórki skautowe. Szczegóły i dane kontaktowe dostępne są na stronie parafii w Wiązownie.

info. z tukontakt@wiazowna.pl Maciej Tryburcy

Data opublikowania strony: 17/07/2018