Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Spacer przyrodniczy. “Nikt nie widział, nikt nie słyszał gdzie się kryje TO”

W pęclińskim lesie 28 sierpnia odbył się spacer przyrodniczy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Leśna przygoda nierozerwalnie związana była z baśniową historią. W rolę opowiadaczy wcielili się: Kasia – instruktor i pracownik GOK Wiązowna, Jarek i Beata – reprezentujący Mazowiecką Szkołę Opowiadaczy. Historia zaprowadziła uczestników spaceru do pęclińskiego lasu na bagna.

To był nasz lokalny finał działań z opowieściami. Przeniósł uczestników wycieczki w świat baśni, ruszyliśmy w daleką podróż, by szukać pomocy i odpowiedzi na ważne pytania.

Spacer z opowieścią to połączenie działań opowiadacko-aktorskich z bliskim kontaktem z naturą. Uczestnicy wydarzenia odbyli nie tylko podróż w głowie i wyobraźni, ale także fizycznie wyruszyli w teren w poszukiwaniu „To”. Tam na najmłodszych czekały ukryte niespodzianki, a także mini warsztaty artystyczne i naukowe.

Spacer zorganizowano w ramach inicjatywy „Opowiadacze z natury” jest to program Mazowieckiego Instytutu Kultury realizowany przez pięć instytucji kultury – także przez nasz wiązowski ośrodek, w ramach Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy.

Podsumowanie spacerów będzie broszura zawierająca wszystkie leśne opowieści, która trafi do uczestników spotkań po zakończeniu projektu. Szczegóły akcji: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl

info z: tukontakt@wiazowna.pl

Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 03/09/2021