Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Sport i zabawa w Gliniance

Dzień dziecka na sportowo

1 czerwca był dniem, na który uczniowie czekają przez cały rok. W tym dniu co roku obchodzą swoje święto – Dzień Dziecka., a to wiąże się z atrakcjami w szkołach. Tym razem nauczyciele wychowania fizycznego wraz z dyrekcją SP w Gliniance zorganizowali dla klas IV – VI  mnóstwo atrakcji sportowych.

Uroczystość rozpoczął Konkurs Talentów Sportowych. Jako piersi zaprezentowali  się ze swoim pokazem  gimnastyczno-akrobatycznym uczniowie z kl. VIa i VIb – Zuzia Kopik, Julia Makulec, Jakub Śliwiński i Hubert Bartnicki. Następnie swój układ gimnastyczny wykonała uczennica kl. IVb – Oktawia Kostecka, a na koniec przebrane za komandosów wystąpiły ze swoim układem gimnastyczno-tanecznym uczennice kl. IVa – Karolina Zalewska oraz Kaja Winczakiewicz. Kolejnym punktem Dnia Sportu były rozgrywki sportowe – na płycie głównej rozpoczęto rywalizacje w grze w rzucankę siatkarską (uproszczona gra w siatkówkę), zaś na boisku do koszykówki wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w rowerowym torze przeszkód. Następnie klasy czwarte zagrały mecz w „Dwa Ognie Usportowione”.

Na wszystkich uczestników sportowych zmagań  czekała
niespodzianka – Mecz Siatkówki (rzucanki siatkarskiej) pomiędzy nauczycielami a uczniami. Spotkanie było emocjonujące do samego końca,  lecz to nauczyciele przeważali w końcówkach setów i wygrali pojedynek 2:0. Przez cały czas trwania imprezy uczniowie i goście mogli zobaczyć wystawę podsumowującą projekt „ Szkoła Sportowych Talentów” – promującą zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole. Imprezę zakończono wręczeniem nagród przez dyrektor Alicję Wieczorek dla wszystkich uczestników zmagań „Sportowego Dnia Dziecka”.

Do zobaczenia za rok!

info. z tukontakt@wiazowna.pl Z. Kwiatkowski i K. Ślusarczyk – nauczyciele wychowania fizycznego

Data opublikowania strony: 15/06/2015