Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Spotkanie z poezją dziecięcą w bibliotece”

Popularną formą promocji biblioteki i czytelnictwa są spotkania autorskie. 16 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece  Katarzynę Kępińską – lokalną poetkę oraz Bogusię Majewską – polonistkę wiązowskiej szkoły i radną. Na spotkanie  przybyła  grupa pięcio- i sześciolatków z przedszkola Misia Uszatka z opiekunkami- Agnieszką Gawryś i Anną Kloch.

Katarzyna Kepińska mieszka wraz z rodziną w Wiązownie. Jest aktywną czytelniczką naszej biblioteki, zawodowo pracuje jako nauczycielka w  jednym z warszawskich przedszkoli.  Dała się poznać jako miła, ciepła i bardzo cierpliwa osoba, dlatego też nawiązanie kontaktu z maluchami nie stanowiło dla niej najmniejszego problemu. Opowiedziała dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem, o tym, że  inspiracją do pisania wierszy byli i są jej chłopcy bliźniaki i czteroletnia córeczka. Czytała wybrane przez siebie mądre, pełne humoru, rymowane wierszyki, zabawnie i kolorowo ilustrowane. Były to m.in. „Chmurna królewna”, „Balonik”, „Kokoszka”, „Lusterko”, „Zguba”, „Komary” i „Przyda się”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dowiedziały się co znaczą słowa: wydawca i ilustrator. Pani Kasia nawiązując do przeczytanego tekstu podjęła inicjatywę wspólnej zabawy, co bardzo podobało się przedszkolakom.  Spotkanie poetyckie urozmaicili piątoklasiści, recytując wiersze poetki przygotowane przez ich polonistkę Bogusię Majewską. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez dzieci rysunków do wysłuchanych wierszy. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodkie co nieco i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

Spotkanie promujące  debiutancki tom  poezji przebiegło w miłej, wesołej atmosferze. Pani Kasi dziękujemy za poświęcony czas, życzymy sukcesów i wielu ciekawych pomysłów.

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do biblioteki !!!

info. ztukontakt@wiazowna.pl:  Teresa Naperty

Data opublikowania strony: 19/03/2016