radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Stop pożarom traw!

Stop pożarom traw!

To nie prawda, że wypalanie trawy użyźnia glebę. Przeciwnie niszczy wszystko co w niej żywe i drogocenne. To nie prawda, że najlepszym sposobem na pozbycie się skoszonej trawy jest jej spalenie. Przeciwnie to marnotrawstwo doskonałego nawozu, który po przekompostowaniu świetnie nadaje się do użyźniania ogrodu. Skoszoną trawę trzeba tylko wymieszać z odrobiną ziemi, do pryzmy dorzucić rozdrobnione gałęzie, które zostały nam po wiosennej przycince i taki kompost regularnie przerzucać. Już w połowie sezonu będziemy mieli doskonały nawóz, który sprawi, że ogród pięknie rozkwitnie.

Nie warto tego wszystkiego po prostu spalać. To nie pomaga naszemu ogrodowi, za to zanieczyszcza powietrze, którym wszyscy oddychamy. Namawiamy Państwa do zmiany ogrodowych nawyków. To poprawi komfort życia w całej okolicy.

Jednocześnie przypominamy, że odpady zielone przez cały rok odbiera od nas firma Lekaro zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów, ale pozbyć można się ich również poprzez dostarczenie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanego na terenie firmy Lekaro, Wola Ducka 70A. PSZOK czynny jest w soboty w godzinach od 10.00 do 18.00.

Poniżej przedstawiamy apel Państwowej Straży Pożarnej do mieszkańców powiatu otwockiego o wspólną walkę z wypalaniem traw. Zapraszamy do przeczytania.

Data opublikowania strony: 09/04/2017