Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” na bieżąco realizuje założone zadania

Duża sala. W tle tablica, na której wyświetla się tekst. Kobieta mówi przez mikrofon do osób siedzących w dwóch rzędach.
Prelekcję „Bezpieczeństwo seniora. Bezpieczeństwo w kanałach internetowych” (Foto: "Bądźmy Razem")

Spotkanie członków Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” odbyło się 16 czerwca w Woli Karczewskiej. Seniorzy z uwagą wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz omówili bieżące plany i działania.

W pierwszej części spotkania pracownice Banku Spółdzielczego w Otwocku wygłosiły prelekcję „Bezpieczeństwo seniora. Bezpieczeństwo w kanałach internetowych”.

Temat bardzo aktualny. Obecnie seniorzy coraz bardziej są aktywni w sieci, posiadają konta internetowe, karty płatnicze. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie na nas czyhają przy nieodpowiednim korzystaniu z bankowości internetowej. Osoby starsze stanowią łatwy cel dla cyberprzestępców, którzy bazują na ich niewiedzy.

O to najważniejsze zasady, których należy przestrzegać:

  1. Nie zapisujemy numeru PIN na kartce czy też w notesie, które są umieszczone razem z kartą.
  2. Sprawdzamy miesięczne zestawienia transakcji w wyciągach.
  3. Przysłaniamy ręką klawiaturę w bankomacie przy realizacji transakcji.
  4. Nie wchodzimy w nieznane linki.

Zapamiętajmy! Uniwersalny numer do zastrzegania kart to +48 828 828 828. Niezależnie od tego, którego banku jesteś klientem.

Seniorzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu, ufamy, że uzyskane informacje pozwolą zachować większą czujność i rozwagę przy korzystaniu transakcji internetowych. Pracownice Banku wręczyły uczestnikom spotkania drobne upominki. Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” w Radiówku składa Bankowi Spółdzielczemu w Otwocku serdeczne podziękowanie za interesującą prelekcję.

W drugiej części spotkania prezes Zenon Mrowiński pożegnał zmarłego naszego kolegę Eugeniusza i złożył kondolencje rodzinie zmarłego. Seniorzy uczcili Jego pamięć minutą ciszy. Następnie Zenon Mrowiński przedstawił propozycje wydarzeń. Zaplanowaliśmy wycieczkę do Zamościa oraz wspólne ognisko.

Wiesława Ejsmont

Wiceprezes Stowarzyszenia „Bądźmy Razem”

Data opublikowania strony: 27/06/2023