mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Straszna gospoda” w PMDK w Owocku

“Straszna gospoda” w PMDK w Owocku

Zapraszamy serdecznie na spektakl “Straszna gospoda” w wykonaniu aktorów z Wiązowskiego Teatru Muzycznego. Już 14 i 15 marca przedstawienie będzie można zobaczyć w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

Gdzieś na skrzyżowaniu szlaków, wśród odludnych pustkowi, wiedźma Doboszowa wraz z mężem, półdiabłem Lapitutem, prowadzą gospodę dla znużonych wędrowców. Podróżni nie wiedzą, że zwyczajnie wyglądający gospodarze to w rzeczywistości złe duchy, a ich dom jest zaklęty. Kto tam trafi, już z niego nie wyjdzie, a cały jego majątek przejmie Doboszowa.

W gospodzie usługują trzy młode dziewczyny: Rajsa, Lasja i Najsa, podstępem porwane od swoich rodzin. Pewnego wieczora do gospody trafia trzech młodzieńców: Lejbl, Welw i Herszl. Czy dadzą się omamić wiedźmie? Czy stawią czoła diabłom, które Doboszowa i Lapitut wzywają na pomoc? I na jaką pomoc mogą liczyć oni sami?

Znakomity musical autorstwa Barbary Kościuszko i Jan Szurmieja wg opowiadania Isaaca Bashevisa Singera, z piękną i klimatyczną muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego. Przygotowany z rozmachem przez Wiązowski Teatr Muzyczny pod kierunkiem Artura Niedziółki – ponad 30 osób na scenie. Muzyka, piosenki i taniec nadają niezwykły charakter temu widowisku.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 14 i 15 marca o godz. 18.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku (ul. Poniatowskiego 10).

Czas trwania spektaklu to 2 godz. plus jedna przerwa ok. 10 min. Bilety w cenie 25 zł do kupienia poprzez stronę: https://biletyna.pl/spektakl/Straszna-Gospoda-Wiazowski-Teatr-Muzyczny/Otwock i w biurze PMDK od pon. do pt. 8.30-15.30.

Data opublikowania strony: 28/02/2020