bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych Metropolia Warszawska
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu: 22 512 58 00

e-mail: urzad@wiazowna.pl
eDoręczenia AE: PL-81426-32064-WGWBG-14

Sukces naszych placówek! Dotacje dla Dziennego Domu i Klubu „Senior+” w Woli Karczewskiej na 2026 rok

Dzienny Dom „Senior+” oraz Klub „Senior+” w Woli Karczewskiej otrzymały kolejne wsparcie finansowe na 2026 rok w ramach rządowego programu „Aktywni Seniorzy ASY” na lata 2026–2030.

Departament Polityki Senioralnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ogłosił oficjalne rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu ofert w ramach Priorytetu V. W skali całego kraju rozdzielono ponad 57 mln zł, które trafią do 667 placówek – w tym do 272 Dziennych Domów oraz 395 Klubów. Nasza gmina ma ogromne powody do dumy, ponieważ lokalne ośrodki zyskały uznanie na najwyższym szczeblu krajowym.

Wniosek o dofinansowanie dla Dziennego Domu „Senior+” zdobył maksymalną liczbę punktów w ocenie konkursowej! Ten sukces przełożył się bezpośrednio na przyznanie dotacji w wysokości 144 384 zł. Powody do radości mają również członkowie i sympatycy drugiej placówki. Klub „Senior+” zainkasuje w tym roku kwotę 54 144 zł. Środki te zostaną w pełni przeznaczone na bieżące funkcjonowanie, organizację zajęć oraz wsparcie starszych mieszkańców. Stawka miesięczna wynosi 400 zł dla uczestników Dziennego Domu i 200 zł dla uczestników Klubu.

Oba ośrodki mieszczą się w budynku Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej przy ul. Doliny Świdra 6 i od lat stanowią prawdziwe serce lokalnej społeczności senioralnej:

  1. Dzienny Dom „Senior+” (działa od 2015 r.) – utworzony pierwotnie jako jedna z pierwszych tego typu placówek w regionie. Zapewnia kompleksową opiekę od poniedziałku do piątku. Seniorzy mają tu zagwarantowany ciepły posiłek, transport z 30 sołectw gminy oraz profesjonalną pomoc rehabilitantów, psychologa, pielęgniarki i terapeutów zajęciowych.
  2. Klub „Senior+” (działa od końca 2018 r.) – powstał jako odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców. Swoją działalność opiera na tętniącej życiem oranżerii z tarasem wypoczynkowym. Spotkania odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki). Klub skupia się na aktywizacji kulturalnej, arteterapii, wyjazdach oraz niezwykle ważnych akcjach charytatywnych (takich jak kiermasze rękodzieła na rzecz chorych dzieci).

Pozyskane fundusze pozwolą na utrzymanie najwyższego standardu opieki, zakup materiałów na warsztaty oraz organizację kolejnych wycieczek integracyjnych, które seniorzy tak bardzo uwielbiają.

Uzyskane wsparcie stanowi ok 15% rocznych kosztów utrzymania tych placówek. Samorząd gminny od wielu lat prowadzi przyjazną politykę społeczną wobec naszych seniorów, jako zasłużonej grupie zasługującej na szacunek i uznanie.

Data opublikowania strony: 02/06/2026