mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Akcja biblioteki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Akcja biblioteki

Kilka książek
Katalog książek Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna dostępny jest na stronie internetowej biblioteki (Foto: pixabay.com)

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona 23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. W tym roku dzień ten obchodzony był przez czytelników w przestrzeni internetowej, a nasza biblioteka przygotowała niespodziankę.

Mimo wielu ograniczeń, trudnego czasu kwarantanny i walki z epidemią nasza biblioteka nie zapomina o czytelnikach. Specjalnie dla Was postaraliśmy się o zgody od różnych wydawców do realizacji cyklu spotkań on-line, które będą dostępne na profilu FB biblioteki.

Akcję rozpoczynamy lekturę książki wydanej w 2018 r. przez Oficynę Ichtis (oficynaichtis@gmail.com) „Ben Hur”, której autorem jest Lew Wallace, a przekładu dokonał Andrzej Appel.

Najmłodszych czytelników zaprosimy w podróż po fascynującej książce pełnej ciekawostek i zagadek. W rolę lektorów wcielą się pracownicy biblioteki.Wkrótce poznacie jej tytuł.

Mamy nadzieję, że nasze spotkania na odległość z książką będą cieszyły się Waszym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy. Śledźcie nasz profil na Facebooku i stronę internetową biblioteki w Wiązownie.

Tymczasem, na półkach bibliotecznych czekają na Was przygotowane do wypożyczeń nowości wydawnicze i dary od czytelnika. Wciąż wyczekiwana, dokładna data otwarcia naszych placówek nadal nie jest jeszcze znana.

Czekamy jednak z utęsknieniem na każdego z Was.

Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna i jej filii

Data opublikowania strony: 23/04/2020