bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Święto dziecięcej lekkoatletyki w Łodzi

zdjęcie młodzi lekkoatleci z Wiązowny w Łodzi

Barwny korowód reprezentacji 100 miast – organizatorów regionalnych zawodów w ramach XXV Edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych – przemaszerował 15 czerwca podczas parady na stadionie AZS w Łodzi. Defilowało ponad 3 tys. dziewcząt i chłopców – najlepszych w swoich konkurencjach  z całego kraju. Wśród nich maszerowała 34-osobowa grupa medalistów z „Czwartków” w Gliniance.

XXV Grand Prix Polski otworzył wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Towarzyszyli mu m.in. prezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” Andrzej Majkowski oraz wiceprezes Marian Woronin, wiele osobistości życia politycznego i sportowego kraju oraz medaliści olimpijscy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe mini-plecaczki i okolicznościowe wydawnictwo, w którym zamieszczono m.in. sylwetki osób najwierniejszych imprezie. Wśród siedmiu wyróżnionych znalazł się Zenon Kwiatkowski.

O godz. 11 rozpoczęły się eliminacje w poszczególnych konkurencjach, które wyłoniły uczestników wąskich finałów. W ciągu dwóch dni na bieżni, skoczniach i rzutni trwała zacięta sportowa walka. Nasi reprezentanci walczyli dzielnie, bijąc rekordy życiowe.

Do niedzielnych wąskich finałów awansowało pięciu zawodników z naszej grupy:  Kuba Zieliński (V w skoku wzwyż – 160 cm), Kuba Młot (VII w skoku wzwyż – 125 cm), Czarek Wójcik (X w skoku wzwyż – 110 cm), Kamil Teodorski (XII w rzucie piłeczką palantową – 59,50 m), a do finału z VII wynikiem w skoku w dal (440 cm) awansował Jan Wereda, lecz w nim nie wystartował i został sklasyfikowany na XII miejscu.

Biorąc pod uwagę, że w każdej konkurencji startowało ok. 70 najlepszych w kraju, naszym dzieciom należą się wielkie gratulacje za osiągnięte wyniki. Wartością samą w sobie jest start w takiej imprezie, zawarte znajomości z rówieśnikami z innych miast, rodzące się przyjaźnie między dziećmi i przekonanie, że warto część wolnego czasu spędzić na zajęciach sportowych. Wszyscy nasi zawodnicy wracali do domu spełnieni sportowo z mocnym postanowieniem treningu i powrotu do Łodzi na XXVI Grand Prix Polski w 2020 r.

W imieniu młodych sportowców i własnym dziękujemy władzom gminy za sfinansowanie 12 edycji regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych, dofinansowanie Busa do Łodzi i piękne koszulki.

Grupę zorganizowali oraz prowadzili trenerzy i organizatorzy “czwartkowych” zawodów w Gliniance – Krzysztof Ślusarczyk i Zenon Kwiatkowski z UKS „SMOKI”.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Zenon Kwiatkowski

Foto: UKS “Smoki”

Data opublikowania strony: 04/07/2019