mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

#SzczepimySię z OSP. Cenne nagrody do wygrania

#SzczepimySię z OSP. Cenne nagrody do wygrania

Najbardziej aktywne jednostki OSP biorące udział w programie #SzczepimySię mogą wygrać atrakcyjne nagrody finansowe - w całej Polsce zostanie wyłonionych nawet 300 laureatów
Najbardziej aktywne jednostki OSP biorące udział w programie #SzczepimySię mogą wygrać atrakcyjne nagrody finansowe - w całej Polsce zostanie wyłonionych nawet 300 laureatów (Foto: gov.pl)

Nawet milion złotych może wygrać jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, która weźmie udział w konkursie zorganizowanym w ramach ogólnopolskiego Programu #SzczepimySię z OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce w ramach „Narodowego Programu Szczepień”. Z myślą o jednostkach przygotowano specjalny Program #SzczepimySię z OSP, który składa się z trzech części:

  1. Premii na Start – 3 tys. zł dla jednostki OSP za pomoc w wykonaniu 50 szczepień pierwszą dawką;
  2. Premii za Szczepienia OSP – 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla OSP za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby;
  3. Ogólnopolskiego Konkursu OSP na Medal #SzczepimySię na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień.

Po zaszczepieniu 50 osób pierwszą dawką jednostka OSP będzie miała 14 dni na podpisanie umowy z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. W umowie znajdą się szczegółowe warunki i terminy przekazywania środków w ramach Programu #SzczepimySię z OSP. Warunkiem wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie jest zaszczepienie minimum 50 osób pierwszą dawką oraz uzyskanie minimum 100 punktów przez jednostkę OSP.

Sposób wyłonienia laureatów nastąpi według liczby punktów za osoby zaszczepione przy pomocy jednostek OSP w ramach programu #SzczepimySię z OSP. Punkty będą przyznawane w następujący sposób: 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60 roku życia oraz 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60 roku życia.

Nagrody w konkursie to:

  1. 1 mln zł za 1. miejsce (minimalna liczba punktów: 1000);
  2. po 250 tys. zł za 2. i 3. miejsce (minimalna liczba punktów: 500);
  3. po 100 tys. zł za miejsca od 4. do 10. (minimalna liczba punktów: 500);
  4. po  20 tys. zł za miejsca od 11. do 100. (minimalna liczba punktów: 100);
  5. po 5 tys. zł za miejsca od 101. do 300. (minimalna liczba punktów: 100).

Jednostka OSP musi zdobyć minimalną wymaganą liczbę punktów, aby wygrać określoną nagrodę pieniężną za swoje miejsce w rankingu. W przeciwnym wypadku jednostka otrzymuje nagrodę za najwyższe możliwe miejsce, dla którego udało się osiągnąć minimalną liczbę punktów.

Konkurs potrwa do 30 października 2021 r. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie, po przygotowaniu ostatecznego rankingu jednostek OSP przez Centrum e-Zdrowia.

Pełna informacja o programie i jego zasadach, regulamin konkursu, jak również wszelkiego rodzaju pomocne materiały znajdują się na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/osp

Data opublikowania strony: 04/08/2021