Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szkoła Podstawowa w Wiązownie. Koncert Profilaktyczny zespołu „Wyrwani z Niewoli”

"Wyrwani z Niewoli" to zespół, który 26.04 br. zagościł w Szkole Podstawowej w Wiązownie. Całość programu została zrealizowana na podkładzie działalności muzycznej, a konkretnie muzyki hip-hop w jakiej specjalizują się p. Piotr i p. Jacek.

Szybko udało się im nawiązać dobry kontakt z uczniami klas 6-8 naszej szkoły. Współczesna forma przekazu pomogła naszym uczniom w pozytywnym odbiorze treści do nich kierowanych – było to coś nowego, odkrywczego. Nie tylko sami uczniowie, ale także nauczyciele naszej szkoły zostali wciągnięci w różne animacje prowadzone przez raperów.

Duet przyjechał z Białegostoku, aby podzielić się także świadectwem swojego życia, wskazując na niebezpieczeństwa związane z uzależnieniami od używek, zachowań, a nawet opinii ludzkich. Piotr Zalewski, który jest z wykształcenia psychologiem, opowiadał o swoich doświadczeniach z dzieciństwa, kiedy ocierał się o towarzystwo i sytuacje zagrożone kryminałem. Podkreślał moment, który pozwolił mu przełamać siebie i powrócić na właściwą drogę. Sam mówił, że zabawnym faktem jego życia jest to, że mając ogromne problemy w szkole z językiem polskim, dziś jest autorem książki o wychodzeniu z uzależnień. Jacek Zajkowski zachęcał do odkrywania i doceniania dobrych cech każdego z nas. Podkreślał jednocześnie ogromne niebezpieczeństwa związane z uzależnieniem od opinii innych na portalach internetowych i budowaniu swojego poczucia wartości na tzw. „Lajkach”. Zaznaczał wyraźnie, że nasza wartość i godność jest nieporównywalnie większa niż to co mogą nam zaoferować media społecznościowe lub zmienne uwagi otoczenia.

Najlepszym świadectwem skuteczności ich programu były toczące się już po występie rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy dziękowali za treści i zgodnie podkreślali wartość przedstawionych tematów. Potrzeba nam wielu takich spotkań, koncertów, warsztatów, które posłużą właściwemu rozwojowi młodych ludzi, pomogą profilaktyce, pokażą właściwe wzory postępowania.

Data opublikowania strony: 16/05/2023