Szybko udało się im nawiązać dobry kontakt z uczniami klas 6-8 naszej szkoły. Współczesna forma przekazu pomogła naszym uczniom w pozytywnym odbiorze treści do nich kierowanych – było to coś nowego, odkrywczego. Nie tylko sami uczniowie, ale także nauczyciele naszej szkoły zostali wciągnięci w różne animacje prowadzone przez raperów.
Duet przyjechał z Białegostoku, aby podzielić się także świadectwem swojego życia, wskazując na niebezpieczeństwa związane z uzależnieniami od używek, zachowań, a nawet opinii ludzkich. Piotr Zalewski, który jest z wykształcenia psychologiem, opowiadał o swoich doświadczeniach z dzieciństwa, kiedy ocierał się o towarzystwo i sytuacje zagrożone kryminałem. Podkreślał moment, który pozwolił mu przełamać siebie i powrócić na właściwą drogę. Sam mówił, że zabawnym faktem jego życia jest to, że mając ogromne problemy w szkole z językiem polskim, dziś jest autorem książki o wychodzeniu z uzależnień. Jacek Zajkowski zachęcał do odkrywania i doceniania dobrych cech każdego z nas. Podkreślał jednocześnie ogromne niebezpieczeństwa związane z uzależnieniem od opinii innych na portalach internetowych i budowaniu swojego poczucia wartości na tzw. „Lajkach”. Zaznaczał wyraźnie, że nasza wartość i godność jest nieporównywalnie większa niż to co mogą nam zaoferować media społecznościowe lub zmienne uwagi otoczenia.
Najlepszym świadectwem skuteczności ich programu były toczące się już po występie rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy dziękowali za treści i zgodnie podkreślali wartość przedstawionych tematów. Potrzeba nam wielu takich spotkań, koncertów, warsztatów, które posłużą właściwemu rozwojowi młodych ludzi, pomogą profilaktyce, pokażą właściwe wzory postępowania.