Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Szkoła w Malcanowie gotowa przed terminem. Obejrzyj zdjęcia

5 sierpnia br. podpisano protokół odbioru I etapu inwestycji szkoły w Malcanowie

Prawie miesiąc przed terminem zakończyły się prace budowlane, budynek jest gotowy do użytkowania. W budynku przeprowadzono próbę systemu czujek dymu, oddymiania budynku, systemu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. Wszystkie niezbędne wymogi konieczne do podpisania protokołu odbioru zostały spełnione. Obecnie kompletowane jest wyposażenie i oznakowywane są sale.

Wokół budynku jest pełna infrastruktura – parkingi, chodniki, oświetlenie terenu. Niedaleko znajduje się zatoka autobusowa. Aktualnie trwają prace nad budową przejścia dla dzieci z sygnalizacją świetlną, które dodatkowo będzie oświetlone dzięki lampom w technologii LED, co zwłaszcza jesienią i zimą jest bardzo ważnym elementem.

Nowe, komfortowe sale, są już praktycznie gotowe na przyjęcie uczniów  (jest już ich komplet). Dobrana kolorystyka, posadzki, drzwi, okna oraz użyte materiały wykończeniowe powodują, że całość jest bardzo jasna i przestronna. Wszystko to będzie można zobaczyć już 30 sierpnia, podczas uroczystego otwarcia szkoły. Szczegóły wkrótce.

Rodzice dzieci, którzy poślą swoje dzieci we wrześniu do nowej szkoły w Malcanowie, mogą być spokojni, że ich pociechy trafią do w pełni przygotowanej, spełniającej wysokie standardy, bezpiecznej placówki z nowoczesnymi salami, wyposażonymi w wysokiej jakości sprzęty.

W przyszłym roku zostanie zakończony II etap inwestycji, a w 2017 roku – III etap, kiedy to planuje się oddanie do użytku hali sportowej.

Koszt I etapu inwestycji: ok. 4 mln zł

Data opublikowania strony: 07/08/2015