bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Teatr Powszechny z Łodzi. Obejrzyj spektakl on-line

Scena teatralna. Złotawa kurtyna. Puste czerwone krzesła

Teatr Powszechny z Łodzi zaprasza do obejrzenia spektaklu “Rodzina”. Przedstawienie będzie dostępne on-line.

Spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata będzie można zobaczyć 21, 22, 23 i 24 stycznia o godz. 19.00. Bilety na przedstawienie kosztują symboliczne 20 gr. Można je wpłacać, klikając w link: https://tinyurl.com/rodzinapremiera

Akcja spektaklu dzieje się w podupadłym majątku Lekcickich, w którym głowa rodziny Tomasz Lekcicki – utracjusz, bawidamek, miłośnik metafizyki i domorosły wynalazca, mieszka z siostrą poetką i – jedyną stąpającą twardo po ziemi osobą w rodzinie – córką Marysią. Ta ostatnia, podejmuje działania mające na celu uratowanie rodzinnego majątku. Traf chce, że w tym samym czasie w dworze w Lekcicach pojawia się również sowiecki dygnitarz i tajemniczy gość zza granicy.  “Rodzina” – jedna z trzech komedii napisanych przez Antoniego Słonimskiego – jest satyryczną wizją Polski, napisaną z charakterystycznymi dla Skamandryty ostrym dowcipem i ciętym językiem. Mimo, iż powstała w 1933 roku, okazuje się być dziś niezwykle aktualna.

 

W spektaklu występują: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Barbara Szcześniak, Marek Kasprzyk/Artur Majewski, Jakub Kotyński, Michał Lacheta, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk, Paweł Okoński/ Adam Marjański, Jan Wojciech Poradowski, Arkadiusz Wójcik i Artur Zawadzki.

 

Więcej informacji na stronie: https://tinyurl.com/kasabiletowa

Plakat do spektaklu "rodzina" wystawianego przez Teatr Powszechny w Łodzi

Data opublikowania strony: 19/01/2021