radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Trwają prace termomodernizacyjne

Trwają prace termomodernizacyjne

Remonty i rozbudowy gminnych szkół w ramach Partnerstwa Publiczno – Prywatnego są kontynuowane. Obecnie trwają prace termomodernizacji Zespołu Szkolno-Gimnajalnego w Wiązownie oraz Gimnazjum w Gliniance. Przy obydwu obiektach szkolnych przygotowano plac budowy i przystąpiono do realizacji inwestycji.

Obecnie wykonywane prace polegają na ociepleniu ścian budynku ZSG w Wiązownie wraz z wymianą okien. Realizowane są również prace rozbiórkowe i modernizacyjne istniejących instalacji. W najbliższym czasie zostanie wymieniona instalacja grzewcza łącznie z wymianą źródła ciepła. W Gimnazjum Gliniance trwają prace związane z demontażem starych instalacji. Kolejnym etapem po zakończeniu projektu termomodernizacji będzie rozbudowa szkoły ZSG w Wiązownie oraz adaptacja poddasza w Gimnazjum w Gliniance. Zakres robót w obiektach obejmuje także min. docieplenie dachu, przebudowę urządzeń wentylacji mech., zastosowanie urządzeń fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych.

Kompleksowa termomodernizacja w/w obiektów użyteczności publicznej przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną potrzebną do ich ogrzania oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Inwestycja realizowana jest z udziałem dofinansowania w wysokości 4 227 482,40 zł w ramach RPOWM Działanie 4.2 Efektywność energetyczna – typ projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.

Data opublikowania strony: 26/07/2017