radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Twój głos ma moc. Użyj jej!

Twój głos ma moc. Użyj jej!

wybory twoj glos

Pod hasłem „Twój głos ma moc. Użyj jej!” koalicja organizacji pozarządowych rozpoczęła kampanię, w której zachęca do udziału w tegorocznych wyborach samorządowych. My przyłączamy się do tej akcji i gorąco zapraszamy do udziału w głosowaniu 21 października (niedziela) w godz. 07:00 – 21:00.

Decyzje podjęte przez osoby wybrane właśnie 21 października będą miały wpływ na rozwój naszej gminy. Wiele aspektów codziennego życia zależeć będzie od tych, których niedługo wybierzemy. Pamiętajmy, że to właśnie władze samorządowe odpowiadają za gospodarowanie naszymi wspólnymi pieniędzmi. Za szkoły i przedszkola publiczne, za rozwój infrastruktury, zarządzają drogami gminnymi, decydują o transporcie lokalnym, organizują życie kulturalne. Samorządy ułatwiają również prowadzenie biznesu poprzez ustalanie wysokości podatku od nieruchomości czy środków transportu oraz przygotowują grunty pod inwestycje. Powiaty zarządzają szpitalami, drogami powiatowymi, szkołami średnimi i polityką prorodzinną. W sejmiku wojewódzkim np. poprzez tzw. uchwały antysmogowe i dofinansowanie inwestycji w termomodernizacje – władze chronią środowisko oraz dzielą środki zewnętrzne, w tym unijne na realizację zadań gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Celem kampanii „Twój głos ma moc” jest nie tylko wzbudzenie zainteresowania wyborami do samorządu i zachęcenie do wzięcia udziału w głosowaniu, ale również popularyzacja wiedzy na temat tego, za jakie obszary naszego życia odpowiadają władze samorządowe. Jeśli mamy głosować, zróbmy to świadomie – sprawdzając, co od kogo zależy.

Więcej informacji na stronie www.twojglosmamoc.pl.

Data opublikowania strony: 02/10/2018