bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

#UczymyDzieciProgramować

Od września grupa “Jeżyki” w przedszkolu w Zakręcie bierze udział w VI Edycji Ogólnopolskiego Programu #Uczymy Dzieci Programować. Program ten, to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci.

Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych – to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.

Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa dla klas 4-8). W ramach programu nasze przedszkolaki dołączyły pierwszy raz do Europejskiego CODE WEEK – #Cała Polska Programuje, w którym Polska zajęła w tym roku I miejsce.

Działaniom towarzyszyły różnego rodzaju aktywności: „gesty, symbole, bloczki, programy”, „Zakodowane gry”, Pętle – czyli szukamy powtórzeń w życiu”, „Muzyczny kod”, „Rysuję, maluję, koduję” podczas, których zabawa była połączona z nauką logicznego myślenia, szukania różnych rozwiązań i wybieraniem tych najbardziej optymalnych.  Potwierdzeniem wszystkich naszych działań jest certyfikat. To była fantastyczna przygoda w świecie kodowania, którą nadal będziemy realizować.

Wychowawcy Grupy Beata Kępka i Anna Śledziewska

Data opublikowania strony: 16/11/2020