Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Wawrzynioki” najlepsze

Znów nasi najlepsi. W tym roku do Stowarzyszenia “Wawrzynioki” trafiła Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uroczystość wręczenia odbyła się w poniedziałek 6 listopada w Płocku. Na zaproszenie Marszałka oprócz laureatów w uroczystości udział wzięli Wójt Janusz Budny, Sekretarz Gminy Anna Rosłaniec. Przypominamy, że w zeszłym roku nagroda trafiła do chóru Mienia River. Nagrody przyznawane są za szczególne zasługi w zakresie promocji województwa mazowieckiego w kraju i na świecie w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Laureaci podczas uroczystości otrzymali statuetkę oraz nagrodę pieniężną o wartości 10 tys. zł.

To uhonorowanie pracy i talentu ludzi niepospolitych, którzy z potrzeby serca intensywnie działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej. Wawrzynioki działają od 1972 roku, jako stowarzyszenie zostali zarejestrowani w 2008 r. Są z nami podczas wszystkich ważniejszych uroczystościach gminnych. Pielęgnują i kultywują tradycje ludowe. Od lat organizują Święto Sójki Glinieckiej – konkursu na najsmaczniejszy wypiek. Sójka jest swoistym rodzajem kulebiaka wypełnionego kapustą. W sierpniu, w każdy czwartek, członkinie Stowarzyszenia prowadzą zajęcia i warsztaty tematyczne związane z ludowością i  tradycją polskiej wsi, a w czasie wakacji organizują  ludowe spotkania w Izbie Regionalnej w Gliniance.

Gratulujemy laureatom, cieszymy się, że w naszej gminie są osoby, które od lat promują lokalny folklor, tradycje i obyczaje i zostało to docenione. Brawo!

Data opublikowania strony: 08/11/2017