Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Węzeł “Zakręt”. W pełni przejezdny od 22 grudnia? Wszystko na to wskazuje!

Fragment drogi na węźle "Zakręt"
Fragment drogi na węźle "Zakręt" (Foto: GDDKiA)

W związku z budową odcinka drogi ekspresowej S17 w Zakręcie i Majdanie od 20 grudnia rozpoczynają się prace, mające na celu stopniowe wprowadzenie nowej organizacji ruchu na węźle „Zakręt” i dojeździe do węzła od strony Wiązowny. Uruchomienie nowej organizacji ruchu zaplanowano na czwartek 22 grudnia.

W ramach wprowadzanych zmian zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo na wysokości ul. Zagórskiej. Kierowcy podróżujący drogą ekspresową, będą już mogli pojechać nią aż do węzła „Zakręt”. Na samym węźle uruchomiony będzie również bezkolizyjny przejazd tunelem kierunku: Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Warszawa.

Jednocześnie na węźle „Lubelska” w Majdanie (skrzyżowanie A2 i S17) mają być usunięte tymczasowe oznakowania pionowe i poziome, tak aby ruch drogą S17 był prowadzony w sposób docelowy.

Jeżeli chodzi o ruch autobusów miejskich w kierunku Wiązowny, po uruchomieniu nowej organizacji ma być on prowadzony drogą lokalną po stronie Zakrętu jak dotychczas z tą różnicą, że z ronda na węźle „Zakręt” autobusy linii 720, 722 i 730 będą kierowane bezpośrednio na ulicę Błękitną w Zakręcie, a nie, jak obecnie – do skrzyżowania na wysokości ul. Rzemieślniczej w Sulejówku. W stronę Warszawy również pojedziemy krótszą drogą – tj. ulicą Błękitną przez Zakręt do wysokości posesji Nr 12, a następnie łącznikiem w lewo, w kierunku S17 i ronda na węźle „Zakręt”.

Z informacji Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie wynika, że od 20 grudnia ok. godz. 15.00 ulega likwidacji przystanek autobusowy SZOSA LUBELSKA 54, zlokalizowany w rejonie posesji Błękitna 16. Nowy, docelowy przystanek w kierunku Wiązowny będzie umiejscowiony pomiędzy rondem na węźle a ulicą Błękitną.

Data opublikowania strony: 19/12/2022