Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

WiązLove. Historia jednej bajkowej imprezy

Nie tak dawno temu… 12 i 13 czerwca w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie… W krainie Wiązów, w dolinie krętej Mieni, gdzie rzeka Świder swe koryto bystrym nurtem na mapie zakreśla, pomiędzy Sosnami, gdzie łąki kwitną niezliczone Gmina Wiązowna rozpościera się. Tam plenerowo, rodzinnie, muzycznie, aktywnie, kreatywnie i smacznie można spędzać czas podczas pikników.

Dzieci bawiły się z Psim Patrolem, Myszkami Miki i Minnie, a także spędzały czas z animatorami, tańcząc w rytm hitów dziecięcych.

Na scenie muzycznej miała miejsce prezentacja rodzimego chóru Mienia River, prywatka w stylu PRL, taneczne show z udziałem Merlin Monroe, czy hity Elvisa Presleya, koncert największych przebojów świata od lat 60-tych do współczesności. Zaś na deser koncert polskiego Włocha Marco Bocchino. Taki zestaw to idealny przepis na udaną imprezę!

Tajemniczy zakątek Kreatywna strefa Wiąz, czyli liczne warsztaty w których królował Wiąz. Mieszkańcy Wiązowny otrzymali sadzonki drzew Wiązów – prezent od przedstawicieli Stowarzyszenia Więzy. Wolontariusze – nasi aniołowie podejmujący przeróżne wyzwania dzielili się młodzieńczą radością, uśmiechem i zapałem.

Kulinarne rozkosze zapewniły food trucki oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zakrętu. Gospodynie przygotowały botwinkę, smalczyk, koktajle truskawkowe, ciasta, kompot z rabarbaru i inne smakowitości. Były śliwki na sośnie, gruszki na wierzbie, a w Wiązownie „Jabłka na Wiązach” dar od Sadszwedo.

Chętni wirowali na klasycznej filiżankowej karuzeli, zaś odważni sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy.

Z Gminnego Punktu Spisowego skorzystało 100 osób, które dopełniły obowiązku Spisu Powszechnego.

Padał ulewny deszcz, wiał porywisty wiatr, ale ostatecznie wyszło słońce. O bezpieczeństwo zadbali dzielni strażacy, policja i ochrona. Wszyscy bawili się długo i szczęśliwie.

Data opublikowania strony: 21/06/2021