radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wiązowna grała z całą Polską

Wiązowna grała z całą Polską

Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Na poniedziałkowej konferencji prasowej, Jurek Owsiak podsumował tegoroczny Finał. Deklarowana kwota, to aż 62 418 767 złotych. Jest to szacunkowa wartość, którą poznaliśmy na podstawie meldunków płynących ze sztabów, na koniec relacji telewizyjnej, a to jeszcze nie koniec! Orkiestrowe aukcje trwają do połowy lutego, a do końca stycznia nadal można brać udział w zbiórkach w Internecie.

W Polsce Orkiestra grała od samych Tatr aż do morza Bałtyckiego. Ale Finał kręcił się również poza granicami naszego kraju. Mamy silną Polonię zagranicą, która zbierała do puszek na całym świecie.

Wiązowski Finał to także kolejny rekord! 15 stycznia 2017 roku, spotkaliśmy się licznie w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Wiązownie aby także rozkręcić finałową Orkiestrę. Było tanecznie, muzycznie, rytmicznie; niezwykle barwnie i wesoło. Udział wzięli uczniowie ze wszystkich gminnych szkół, swoje umiejętności zaprezentowali: przedszkolaczki, tancerki z  Gminnego Ośrodka Kultury, podopieczne Wiolety Kałoskiej – instruktor ZUMBY. Nie zabrakło dźwięków samby, jive’a czy walca.

Na terenie Gminy kwestowało 19 Wolontariuszy, którzy przygotowani przez Annę Chwalczuk – koordynatora finału, dzielnie oklejali przechodniów czerwonymi sercami Orkiestry. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali Strażacy z OSP Wiązowna i OSP Malcanów. W szkole od wczesnych godzin południowych trwały liczne licytacje. Licytowano: koszulki, torby, płyty CD i DVD, gadżety z logo WOŚP, były także smakowite ciasta upieczone i dekorowane specjalnie na tę okoliczność. Wiele przedmiotów to dary od indywidualnych osób, instytucji i organizacji. Dziękujemy za wszystkie przedmioty!

Do finału włączyli się także rodzice, którzy przygotowali mini kawiarenkę, dochód ze sprzedaży domowych ciast zasilał puszki wolontariuszy. Dzieci uwielbiające słodycze, w tym dniu bez ograniczeń zajadały słodką watę cukrową – cały dochód także trafił do puszek kwestarskich. Zadbaliśmy także o najmłodszych, którzy przy wsparciu wolontariuszy wykonywali prace plastyczne z motywem serca w tle. Gminny Wolontariat jak zwykle nie zawiódł! Brawo!

Podsumowaniem dnia był koncert zespołu Horyzont oraz niezwykle barwny pokaz fajerwerków. To już tradycja – Wiązowna także ma swoje „światełko do nieba”. W 2017 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiązownie zebraliśmy rekordową kwotę: 27.200,33 zł !!!! To o 10.504,69 zł więcej niż w roku ubiegłym. W puszce, która znajdowała się w Szkole, do której trafiały pieniądze z licytacji uzbieraliśmy: 9.570,74 zł (to rekordowa kwota w pojedynczej puszce w skali Powiatu Otwockiego). Wiązowna rozkręciła wspaniały finał ale przede wszystkim mieszkańcy rozkręcili niesamowite licytacje.

Dziękujemy!

Data opublikowania strony: 18/01/2017