Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wieczór Uwielbienia w Gliniance

Pomysł na Wieczór Uwielbienia zrodził się z marzeń o Nowej Ewangelizacji i pasji do muzyki. Marzenia pobłogosławione przez pasterzy księdza biskupa Marka Solarczyka i księdza proboszcza Krzysztofa Krzesińskiego zaczęła realizować grupa przyjaciół.
Pierwszy Wieczór Uwielbienia w Gliniance odbył się w uroczystość Bożego Ciała 2014 roku na błoniach parafialnych. Wydarzenie kolejno uświetniały występy zespołów Deus Meus, Arka Noego, Maleo Regae Rockers, La Pallotina oraz Melodeus, ZaNim i Kumran. Swoimi świadectwami dzielili się Rafał Porzeziński, Emilia Bieńkowska, Ksawery Szlenkier, Dariusz Kowalski, Patrycja Hurlak, Witek Wilk, Marcin Zieliński, Dominika Figurska. Podczas każdego Wieczoru Uwielbienia centralnym wydarzeniem była uroczysta procesja mężczyzn, adoracja Jezusa Eucharystycznego i błogosławieństwo zebranych. Byli z nami pasterze naszej diecezji arcybiskup Henryk Hoser i biskup Marek Solarczyk oraz zaproszeni kapłani. Nasze Wieczory Uwielbienia przez lata gromadziły rzesze wiernych. Szczególnym momentem dla najmłodszych były występy ich rówieśników oraz wypuszczenie setek balonów jako wyrazu wspólnej modlitwy.

W 2017 roku Wieczór Uwielbienia był początkiem trzydniowych rekolekcji prowadzonych przez świeckiego ewangelizatora Witka Wilka. Rekolekcje były dla uczestników czasem doświadczenia Bożej Miłości i mocy Ducha Świętego. W roku 2018 odbył się piąty Wieczór Uwielbienia. Naszymi gośćmi byli zespół TGD oraz Mateusz Irysik z grupą muzyków i Dominika Figurska. Tak jak w roku ubiegłym trzy kolejne wieczory były czasem rekolekcji w Strefie Mocy.

Wieczory Uwielbienia nie mogłyby się odbyć, gdyby nie pomoc samorządów Powiatu Otwockiego i Gminy Wiązowna, indywidualnych sponsorów, wolontariuszy i wielu ludzi dobrej woli. Dzięki nim co roku możemy wspólnie modlić się i przy dźwiękach muzyki oddawać chwałę Bogu. Podczas Wieczoru Uwielbienia w Gliniance strażacy ochotnicy z OSP Glinianka zabezpieczali teren wydarzenia, dbali o porządek, zabezpieczali parkingi, zajmowali się ochroną przeciwpożarową, obsługą techniczną wydarzenia i zapewniali nam wszystkim bezpieczeństwo. Dziękujemy, że byli z nami tego dnia.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Adriana Przysowa, Fot. Faceboook Wieczór Uwielbienia Glinianka

Pod tekstem znajdą Państwo podziękowania, które otrzymaliśmy od księdza proboszcza parafii w Gliniance.

Data opublikowania strony: 06/06/2018