Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wizyta samorządowców z gminy Czarna – fotorelacja

Wymiana doświadczeń

25 sierpnia do naszej gminy przyjechali przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Czarna, wójt Józef Chudy,  skarbnik Marta Wstawska, sekretarz Mirosław Perz, przewodnicząca rady – Aneta Feret-Kłys, wiceprzewodniczący rady Mirosław Kot i Dariusz Barnaś, radni i sołtysi z Czarnej. Goście odwiedzili nasz urząd, gdzie w gabinecie wójta Janusza Budnego usłyszeli o planowanych inwestycjach naszej gminy. Na zakończenie wizyty w urzędzie wykonano pamiątkowe zdjęcie przed wejściem do budynku. Następnym punktem wizyty była Izba Regionalna w Gliniance, gdzie przed wejściem czekały ubrane w ludowe stroje panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które na powitanie zaśpiewały tradycyjną, ludową piosenkę, za którą otrzymały gromkie brawa.

Dużym powodzeniem cieszyły się sójki glinieckie, regionalny wypiek, który bez wątpienia wszystkim smakował. Po wizycie w izbie, goście zobaczyli Stację Uzdatnia Wody w Lipowie, nową szkołę podstawową w Malcanowie, gdzie dyrektor oprowadziła przybyłych po nowych salach i korytarzach szkoły. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem nowego budynku.

Ostatnim punktem wycieczki było przedszkole gminne w Pęclinie “Pod Stumilowym Lasem”. Tutaj również goście weszli do środka i z bliska mogli obejrzeć wszystkie sale, a także duże podwórko za przedszkolem, które wzbudziło wyraźne zainteresowanie.

Radni gminy Czarna wzięli udział też w sesji w Woli Karczewskiej, która odbywała się wraz z sesją naszej rady. Obydwa posiedzenia przebiegły sprawnie, a zaproponowane przez wójtów projekty uchwał zostały podjęte.

Mamy nadzieję, że nasi goście dużo dowiedzieli się o nas, o naszej gminie i że wizyta u nas pozostawi same dobre wspomnienia. Gmina “Czarna” to nasza gmina partnerska, z którą od lat wymieniamy doświadczenia.

Data opublikowania strony: 26/08/2015