radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wojciech Doman

Wojciech Doman

Wojciech Doman

Mój okręg wyborczy: Bolesławów, Czarnówka, Rzakta
tel. 605 784 504
email: w.doman@wiazowna.pl

KOMISJE

Komisje Rady Gminy, w których pracuję:
– Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych,
– Komisja Rewizyjna

OPINIA O UBIEGŁOROCZNYM BUDŻECIE

2016 rok:

Moja opinia na temat budżetu? No cóż…Głosowałem za, bo trudno się sprzeciwić budżetowi, który zawsze ma w planie rozwój Gminy Wiązowna. Przy tylu brakach i problemach w naszej gminie, każda inwestycja, rozbudowa, czy modernizacja jest potrzebna i wartościowa z punktu widzenia każdego mieszkańca. Mnie jednak, jako radnemu, ten budżet się nie podoba, głównie z jednej przyczyny – przesunięcia ciężkości wydatków na stronę północną gminy. Wjeżdżając od strony Warszawy widzimy jak Gmina Wiązowna nam pięknieje, jednak jadąc dalej, uśmiech powoli znika… Do  czego niewątpliwie przyczyniła się pogoda. No cóż, ale „taki mamy klimat”. Z niecierpliwością czekam na następny budżet.

2015 rok:

Myślę, że budżet na rok ubiegły w odczuciu mieszkańców, był raczej „przyjemny dla oka” – pojawiła się pewna dynamika działań. Jeśli mogę użyć pewnego porównania, to był on takim lekiem przeciwbólowym, problemów nie rozwiązał, ale na chwilę zmniejszył objawy.
Z punku widzenia przedstawiciela Rzakty i Czarnówki, najistotniejszą kwestią było utrzymanie w dotychczasowej formie komunikacji publicznej – linii 720 i zwiększenie siatki połączeń z Otwockiem poprzez wprowadzenie linii L20 w miejsce komunikacji prywatnej. Dla mieszkańców to kwestia kluczowa, aby mieć stałe i pewne połączenia z Otwockiem, Gminą (jako Urzędem ) i Warszawą. Jest to o tyle ważne, że mieszkańcy musieli długo czekać w niepewności na decyzje w sprawie komunikacji. Decyzje te często były sprzeczne.
Jako Radny uważam, że ważnym działaniem na przestrzeni całego roku była nienajgorsza współpraca Gminy Wiązowna z Powiatem Otwockim. W moim okręgu zaowocowało to kontynuacją remontu nawierzchni drogi powiatowej 2711 (Rzakta – Glinianka) i rozpoczęciem budowy chodnika w kierunku Czarnówki.
Jako członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych jestem zawiedziony, że inwestycje związane z rozbudową Szkoły Podstawowej w Gliniance zostały dalej tylko na papierze. Mam jednak nadzieję, że w tym roku ta inwestycja już ruszy. I mimo, że oświata i wychowanie oraz edukacyjna opieka wychowawcza stanowi ponad 43% całych wydatków gminy, to jestem przekonany, że edukacja szkolna przez ostatnie lata była zaniedbywana. Mam nadzieję, że ta sytuacja się zmieni, a nasze szkoły zostaną dofinansowane zgodnie ze swoimi potrzebami.

Data opublikowania strony: 29/06/2015