Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wybory do Sejmu i Senatu. Sprawdź, gdzie i na kogo głosujesz

Wybory. Widać męską rękę, która wrzuca kartę do urny na głosy
Wybory do polskiego parlamentu odbędą się wraz z ogólnopolskim referendum (Foto: pixabay.com)

Już 13 października odbędą się ogólnopolskie wybory do Sejmu i Senatu. Tego dnia zdecydujemy, kto zasiądzie w ławach poselskich oraz senackich i przez kolejne cztery lata – w naszym imieniu – będzie decydował o tym, co będzie się działo w naszym kraju.

W październiku wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Zdecydujemy, kto przez kolejne cztery lata będzie decydował o losach Polski. To od nich w dużym stopniu będzie zależało to, w jakim kraju żyjemy i jak będzie się on rozwijał. Dlatego warto uważnie przestudiować program wyborczy każdego z kandydatów. Brać udział w spotkaniach wyborczych. Porównywać i konfrontować propozycje kandydatów na posłów i senatorów. To jest nasza odpowiedzialność. Tylko sami możemy zdecydować o tym, jakich reprezentantów wybierzemy na następne lata.

Dla Państwa wygody przygotowane zostaną miejsca do głosowania, aż w 13 lokalizacjach ogólnodostępnych oraz jeden w zakładzie leczniczym. Lokale wyborcze (te pierwsze) będą otwarte od godz. 7 rano do 21.  Oto ich wykaz:

Obwód nr 1 w Zakręcie – Szkoła Podstawowa w Zakręcie, ul. Szkolna 11 – głosują mieszkańcy Zakrętu.

Obwód nr 2 w Duchnowie – Świetlica w Duchnowie, ul. Wspólna 157 – głosują mieszkańcy Boryszewa i Duchnowa.

Obwód nr 3 w Wiązownie – Szkoła Podstawowa w Wiązownie, ul. Kościelna 20 – głosują mieszkańcy Osiedla Parkowego i Wiązowny Gminnej ulice: Bażantowa, Boryszewska, Brzozowa, Romana Dmowskiego, Dworkowa, Firletki, Gołębia, Hawajska, Klonowa, Kościelna numery parzyste od 2 do 36 i numery nieparzyste od 1 do 41, Leśna, Lubelska numery parzyste od 10 do końca, numery nieparzyste od nr 11 do końca, Ogrodowa, Osiedle XXX-lecia, Parkingowa, Parkowa, Polna, Szafranowa, Szkolna, Tymotki, Wrzosowa.

Obwód nr 4 w Wiązownie – Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, ul. Kościelna 41 – głosują mieszkańcy Wiązowny Kościelnej ulice: Aleja Kwiatów Polskich, Chabrowa Dębowa, Dobra, Duchnowska, Gródek, Irysowa, Jagodowa, Jesionowa, Kącka, Konwalii, Kościelna numery parzyste od 38 do końca, numery nieparzyste od 43 do końca, Kwiatowa, Lawendowa, Lipowa, Lubelska numery parzyste od 2 do 8 i numery nieparzyste od 1 do 9, Malwy, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Niezapominajki, Pęclińska, rtm. Witolda Pileckiego, Płachta, Projektowana, Rajska, Rezedowa, Rumiankowa, Sadowa, Sarnia, Sasanki, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stokrotki, Superunek, Turystyczna, Świerkowa, Wąska, Zakątek, Żabia.

Obwód nr 5 w Pęclinie – Przedszkole w Pęclinie, ul. Radosna 74 – głosują mieszkańcy Kącka i Pęclina.

Obwód nr 6 w Gliniance – Szkoła Podstawowa w Gliniance, ul. Napoleońska 1 – głosują mieszkańcy Glinianki I, Glinianki II i Porąb.

Obwód nr 7 w Gliniance – Szkoła Podstawowa w Gliniance, ul. Napoleońska 1 – głosują mieszkańcy Bolesławowa, Czarnówki, Kruszówca i Rzakty.

Obwód nr 8 w Wiązownie – Szkoła Podstawowa w Wiązownie, ul. Kościelna 20 – głosują mieszkańcy Emowa, Dziechcińca, Radiówka, Rudki i Żanęcina.

Obwód nr 9 w Malcanowie – Szkoła Podstawowa w Malcanowie, ul. Mazowiecka 55 – głosują mieszkańcy Kopek, Lipowa i Malcanowa.

Obwód nr 10 w Woli Karczewskiej – Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, ul. Doliny Świdra 6 – głosują mieszkańcy Woli Duckiej i Woli Karczewskiej.

Obwód nr 11 w Majdanie – Świetlica w Majdanie, ul. Klubowa 8 – głosują mieszkańcy Majdanu i Zagórza.

Obwód nr 12 w Izabeli – Świetlica w Izabeli, ul. Postępu 23 – głosują mieszkańcy Izabeli i Michałówka.

Obwód nr 13 w Stefanówce – Świetlica w Stefanówce, ul. Sowia 8 – głosują mieszkańcy Góraszki i Stefanówki.

Dodatkowo po raz pierwszy w naszej gminie zostanie utworzony obwód odrębny dla pensjonariuszy w ORPEA Klinice Rehabilitacyjnej „Marianna” w Majdanie (ul. Trasa Lubelska 13), który zostanie otwarty o godz. 10.30.

W wyborach do Sejmu głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „X” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy.

W wyborach do Senatu głosować  można tylko na jednego kandydata. Na karcie do głosowania stawiamy znak „X” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) przy nazwisku wybranego kandydata.

Z pełnymi listami kandydatów do Sejmu i Senatu zapoznać się można na BIP w zakładce: Wybory, referenda.

Więcej informacji w sprawie wyborów udziela Lidia Piotrowska, pok. 210, tel. 22 512 58 30, e-mail: l.piotrowska@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 07/10/2019