Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wykład „Mały człowiek – duże możliwości”

Akademia Familijna działa w Polsce od 2003 roku, wprowadzając w życie założenia Raphaela Picha (ur. 1928 w Barcelonie, zm. 26 lipca 2008 tamże), który był współzałożycielem Międzynarodowej Federacji na Rzecz Rozwoju Rodziny (IFFD). Federacja na całym świecie od ponad czterdziestu lat zajmuje się organizowaniem kursów dla rodziców pragnących doskonalić swoje umiejętności wychowawcze.

Chcąc być dobrym prawnikiem, czy psychologiem szkolimy się długie lata. Zapominamy o takim przygotowaniu w kontekście najważniejszej roli życia – bycia rodzicem. Akademia daje nam tę możliwość. Wykład „Mały człowiek – duże możliwości. Jak skutecznie wykorzystać potencjał naszych dzieci” rozpoczął cykl bezpłatnych spotkań, które będą cyklicznie odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie.

Podczas wykładu, prowadząca Zofia Snażyk, zwróciła uwagę na wiele aspektów, które mają wpływ na rozwój dziecka. Podkreśliła, że kształcenie to odpowiedź na bodźce. Rozwijanie potencjału dziecka nie jest możliwe bez odpowiedniego stymulowania. Omówiono rodzaje pozytywnej stymulacji, zwrócono uwagę na sposoby kształtowania odwagi. Prowadząca czerpiąc z własnego doświadczenia, jako rodzica, przedstawiła wiele możliwości rozbudzania potencjału dzieci.

Wykład ciekawy, dający do myślenia. Zapraszamy na spotkania z Akademią Familijną.

info. z tukontakt@wiazowna.pl:  Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 12/01/2016