Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

XI rocznica działalności Stowarzyszenia „Jesteśmy!”

14 października Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy!” świętowało zakończenie pierwszego roku z drugiej dekady działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dokładnie 11 lat temu w Świetlicy parafialnej Parafii Św. Wojciecha w Wiązownie rozpoczął działalność Środowiskowy Klub Samopomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy. Klub w Wiązownie, a następnie w Malcanowie działał do końca 2009 roku. Od 2010 roku Stowarzyszenie prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radiówku. Warsztaty są placówką pobytu dziennego, w której odbywają się zajęcia rehabilitujące społecznie i zawodowo 25 osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami z terenu powiatu otwockiego. Jak co roku rocznica działalności Stowarzyszenia wypada w Dniu Nauczyciela. Dla każdego z naszych podopiecznych wszystkie osoby zaangażowane w proces rehabilitacji są bardzo ważne, bliskie i lubiane. Dla osób z niepełnosprawnością zawsze wielkim i radosnym przeżyciem są odwiedzający nas goście.

Dlatego serdecznie dziękujemy za przybycie pani Sekretarz Annie Rosłaniec oraz Przewodniczącej Rady Gminy pani Renacie Falińskiej. Nie mógł być z nami pan Wójt Janusz Budny, ale dziękujemy Mu bardzo za przekazane nam przez panią Anię i panią Renatę okolicznościowe życzenia. Jak zawsze były z nami nasze od lat wolontariuszki panie Marta Skorupka i Jadzia Sadoch, które pomagały od pierwszych chwil w parafii.

Wielką radość sprawili także swoim przybyciem nasi darczyńcy państwo Monika i Sławomir Orlińscy. Państwo Orlińscy są doskonałym przykładem na współpracę lokalnego biznesu z organizacją pozarządową w dziedzinie aktywizacji zawodowej każdej osoby z niepełnosprawnością bez względu na jej rodzaj i stopień. Sama uroczystość była skromna, ale pozostanie zapewne w pamięci wszystkich obecnych na długi czas. Jej kulminacyjnym momentem była prezentacja multimedialnej opowieści o dobrych, dziwnych i śmiesznych cechach wszystkich osób pracujących w Warsztatach i o członkach Zarządu Stowarzyszenia. Były łzy ze śmiechu, ale i ze wzruszenia. Następnie wszyscy bohaterowie prezentacji zamiast okolicznościowego kwiatka dostali od podopiecznych po okazałym ananasie i czekoladzie na osłodę ciężkiej pracy.

Nasi podopieczni oczywiście nie zapomnieli o ich ukochanych wolontariuszkach i z życzeniami wręczyli ananasy także paniom Marcie i Jadzi – „Na szczęście i na zdrowie”. Potem na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się pyszne ciasta autorstwa naszej pracowni Gospodarstwa Domowego i kilku rodzin. Były chwile wspomnień przy kawie i herbacie. Po pożegnaniu gości udaliśmy się do swoich domów odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

info. z tukontakt@wiazowna.pl – Waldemar Burtkiewicz

Data opublikowania strony: 19/10/2015