Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny “Nie bójmy się ortografii”

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Wiązownie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Nie bójmy się ortografii”. Było to już czternaste spotkanie. Wśród uczestników konkursu znaleźli się reprezentanci Gimnazjum z: Sobień Jezior, Karczewa, Józefowa, Celestynowa oraz Gimnazjum nr 1 i 3 z Otwocka. Nie zabrakło również reprezentantów Publicznego Gimnazjum z Wiązowny. Łącznie w konkursie wzięły udział 22 osoby. Organizatorem konkursu był Zespół Humanistyczny Publicznego Gimnazjum im. Polskiego Państwa Podziemnego w Wiązownie. Patronat nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka, Wójt Gminy Wiązowy Janusz Budny oraz dyrekcja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Katarzyna Lacka.
Tekst dyktanda, jaki przygotowali organizatorzy konkursu, nie należał do najłatwiejszych. Niestety, nikt nie napisał dyktanda bezbłędnie. Nawet laureatka konkursu popełniła 3 błędy ortograficzne.

Finalistami XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Nie bójmy się ortografii” okazali się: I miejsce Aleksandra Wójcicka z Wiązowny, II miejsce Marcelina Jankowska z Gimnazjum nr 1 w Józefowie, III miejsce Ewelina Hamulczuk również z Józefowa. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić Marcelinę Rogalę z Gimnazjum nr 3 w Otwocku.

W czasie uroczystego zakończenia konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Otwockiego Mirosława Pszonkę oraz Wójta Gminy Wiązowna Janusza Budnego. Nauczyciele otrzymali dyplomy  za wzorowe przygotowanie reprezentantów swoich szkół.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu oraz pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w ortograficznych zmaganiach.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Anna Grot

Data opublikowania strony: 23/05/2016