Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

XX – lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smoki”

To już 20 lat ….. 01.10.2015 r w naszej szkole odbywały się uroczystości związane z jubileuszem XX – lecia UKS Smoki w Gliniance. Nasz UKS był jednym z pierwszych klubów uczniowskich w Polsce i pierwszym w powiecie otwockim. Pomysłodawcą i jego współzałożycielem był wieloletni nauczyciel w-f w naszej szkole p. Zenon Kwiatkowski. Uroczystość składającą się z części konferencyjnej w Sali gimnastycznej i sportowej – inauguracja VII edycji Regionalnych „Czwartków Lekkoatletycznych” w Gliniance na boisku, otworzyła dyrektor szkoły pani Teresa Bąk. Na uroczystości nie zabrakło znamienitych gości m.in. p. Mariana Woronina (inicjatora i pomysłodawcy Czwartków), Starosty otwockiego pana Mirosława Pszonki , członka Zarządu starostwa pana Romana Zdunika, kierownika Komisji Oświaty w Józefowie pana Pawła Kołodzieja. Gminę Wiązowna reprezentował pan Michał Białek, który przekazał na ręce prezesa Krzysztofa Ślusarczyka list gratulacyjny z dla „Smoków” z życzeniami dalszych sukcesów od wójta gminy pana Janusza Budnego. Był przedstawiciel prasy pan Wojciech Sergiejuk z Linii Otwockiej . Nie mogło zabraknąć wieloletniego przyjaciela naszej szkoły red. Andrzeja Bartosika.

Jednymi z najważniejszych, jak sądzę, gośćmi byli absolwenci naszej szkoły – pierwsi członkowie klubu. To właśnie siostry Edyta i Monika Kąkol, Lidia i Paulina Nowak , Gabrysia Przysowa i Robert Wójcik pisali piękną historię „SMOKÓW. Wszyscy oni zdobywali złote medale w „Czwartkach Lekkoatletycznych” i Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, ponadto Edyta Kąkol biła w 2000r. rekord Polski w biegu na 60m. Salę szczelnie wypełnili uczniowie naszej szkoły i reprezentanci szkół zaprzyjaźnionych. Historię UKS „SMOKI” przybliżył zebranym Zenon Kwiatkowski. Jego wystąpienie wspierała komputerowa prezentacja dorobku klubu i jego członków. Po jego wystąpieniu z gratulacjami w swoich przemówieniach wystąpili pan starosta, pan Zdunik oraz pan Robert Wójcik absolwent szkoły. W czasie uroczystości wręczono dyplom Honorowego Prezesa UKS „Smoki” panu Zenonowi Kwiatkowskiemu wieloletniemu prezesowi i trenerowi klubu.

Z okazji jubileuszu nauczyciele plastyki ogłosili konkurs plastyczny na „Smoka”. Najlepsze prace zostały wyróżnione, a ich autorzy otrzymali nagrody. Na korytarzach funkcjonowały wystawy tych prac, kolarze ukazujące historię sportu w naszej szkole i gabloty z pucharami sportowymi zdobytymi w licznych zawodach sportowych przez zawodników UKS „SMOKI” Glinianka. II część uroczystości jubileuszowych odbywała się na mini stadionie lekkoatletycznym. Uczniowie-sportowcy z 10 szkół obserwowali sztafetę pokoleń z „ogniem olimpijskim”. Pierwsza wbiegła na bieżnię była rekordzistka Polski pani Edyta Kąkol /2000r./ i przekazała pochodnię Gabrysi Przysowie , srebrnej medalistce Dziecięcego Pucharu Europy /2010r./, następnie z ogniem biegła 6 – ta sprinterka zeszłorocznego finału w Łodzi Amelka Hajdacka /2014r./, a znicz zapaliła najlepsza obecnie lekkoatletka w szkole Zuzia Zielińska.

W takiej podniosłej atmosferze zmagania sportowe na stadionie rozpoczęło ponad 230 młodych sportowców. W kuluarach w czasie poczęstunku wspomnieniom nie było końca. Były pamiątkowe zdjęcia absolwentów z byłym trenerem i nauczycielem. Pierwszych dekoracji zwycięzców zawodów dokonywali goście imprezy oraz dyrektor szkoły w Gliniance i jej zastępca pani Ala Wieczorek. Przygotowanie takiej imprezy wymagało wiele sił i środków. Środki finansowe przekazała gmina Wiązowna, a siły to grupa nauczycieli naszej szkoły i jej pracowników. Wszystkim zarząd UKS „Smoki” składa serdeczne podziękowania.

info. z tukontakt@wiazowna.pl – Krzysztof Ślusarczyk

Data opublikowania strony: 08/10/2015