radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Zapraszamy na Święto Sójki Glinieckiej

Zapraszamy na Święto Sójki Glinieckiej

Coroczne Święto Sójki Glinieckiej organizowane przez Członków Stowarzyszenia Tradycji i Kultury Ludowej Wawrzynioki odbędzie się 23 września 2018 roku w Izbie Regionalnej w Gliniance. W tym roku wydarzenie jest połączone z 10-cio leciem Stowarzyszenia kultywującego ludowe zwyczaje w Gminie Wiązowna.

Uroczystość rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 12:45 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gliniance. Po Eucharystii zapraszamy do budynku Izby Regionalnej w Gliniance, gdzie rozpoczną się obchody Święta Sójki Glinieckiej. W programie przewidziana jest biesiada z koncertami zespołów ludowych oraz występy dzieci ze szkoły w Gliniance. Oprócz tego wystawy rękodzieła, warsztaty artystyczne i wiele animacji dla dzieci. Nie zabraknie również poczęstunku w postaci ludowych specjałów, a przede wszystkim sławnych Sójek Glinieckich. Sójki to nic innego jak duże pieczone bułki, ze smakowitym nadzieniem z kapusty i grzybów. Każda gospodyni posiada własny przepis, swój sposób i metodą przygotowania Sójki, stąd pomysł na konkurs na „Najsmaczniejszą Sójkę Gliniecką”.

Konkurs na „Najsmaczniejszą Sójkę Gliniecką” koordynują Członkowie Stowarzyszenia „Wawrzynioki” Formularze zgłoszeniowe przyjmuje Pani Renata Kalińska – tel. 691 181 897

Info z tukontakt@wiazowna.pl
Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 18/09/2018