mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Zapraszamy na Sesję Rady Gminy

Zapraszamy na Sesję Rady Gminy

W tym miesiącu radni zajmą się między innymi zatwierdzeniem taryf za wodę i ścieki. Od 2017 roku będzie obowiązywało wprowadzone przez rząd nowe prawo wodne. Tak długo, jak długo nie ma odpowiednich rozporządzeń, będziemy się starali utrzymać wysokość opłat na poziomie z zeszłego roku. Dlatego radni podejmą decyzję o wysokości stawek, które będą obowiązywały do końca kwietnia.

Inne ważne uchwały, o których będą dyskutowali radni, to uchwały dotyczące zamiany nieruchomości.  Po to, by uregulować stan prawny działek  i pozyskać tereny pod przyszłe świetlice wiejskie w niektórych miejscowościach, gmina chce zamienić się z ich właścicielami na działki o równej wartości. W ten sposób można rozwiązać bezgotówkowo problemy, które narastały od lat.

Radni zdecydują też, czy gmina powinna sfinalizować porozumienie zawarte ze stołeczną policją. Porozumienie dotyczy zmiany statusu posterunku w Wiązownie. Posterunek miałby stać się komisariatem, a w ciągu najbliższych lat znacząco zwiększona zostałaby liczba pracujących u nas policjantów. W ramach porozumienia gmina zobowiązuje się do sfinansowania 1 etatu dzielnicowego i 1 etatu pracownika biurowego.

Jak zwykle przypominamy, że sesja jest otwarta dla mieszkańców. Zapraszamy 29.11.2016 o godz. 16.15 do Urzędu Gminy Wiązowna.

Data opublikowania strony: 26/11/2016