bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zaszczep się przeciw Covid-19. Wejdź bezpiecznie w Nowy Rok

Zaszczepić się przeciw Covid-19 można w Ośrodkach Zdrowia w Gliniance i w Wiązownie oraz w Powszechnym Punkcie Szczepień w Pawilonie Kultury w Wiązownie
Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem (Foto: Adobe Stock)

Koronawirus to nie tylko mniej lub bardziej łagodna choroba. To pandemia wobec której jedyną bronią są szczepienia. Za chwilę rozpocznie się kolejny Nowy Rok w cieniu Covid-19. Zróbmy sobie i swoim bliskim wyjątkowy prezent – zaszczepmy się, jeśli tego jeszcze nie zrobiliśmy, lub przyjmijmy dawkę przypominającą.

Ponad 95% osób poniżej 45. roku życia, które zmarły na Covid-19, to osoby niezaszczepione. Ta czarna statystyka mogłaby być inna dzięki szczepieniom. Szczepiąc się, możemy uniknąć zachorowania lub łagodnie przejść przez zakażenie.

Ryzyko zgonu z powodu Covid-19, wśród osób niezaszczepionych w stosunku do zaszczepionych, jest blisko 60 razy większe!

Osoby powyżej 50. roku życia, po upływie pięciu miesięcy od pełnego zaszczepienia, mogą przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Osoby w wieku 18-49 lat mogą to zrobić po sześciu miesiącach.

Skierowanie na szczepienie dawką przypominającą wystawione jest automatycznie po upływie odpowiednio pięciu lub sześciu miesięcy od ostatniego szczepienia. Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) na rok od daty wykonanego szczepienia.

Masz dziecko w wieku 5-11 lat? Zapisz je na szczepienie!

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Nie zwlekaj i już dziś zarejestruj swoją pociechę na szczepienie przeciw COVID-19. Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale: Szczepienia dzieci od 5 do 11 lat. Już od 16 grudnia

Możesz zapisać siebie lub dziecko do jednego z naszych Ośrodków Zdrowia (Glinianka – tel. 22 789 97 22, Wiązowna – tel. 22 789 01 15) lub zarejestrować w Powszechnym Punkcie Szczepień w Pawilonie Kultury w Wiązownie. Punkt znajduje się przy ulicy Lubelskiej 53 w Wiązownie w pomieszczeniu świetlicy wiejskiej.

Jak się zarejestrować? Jest na to kilka sposobów:

  1. skontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień pod nr tel. 602 742 600;
  2. zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989;
  3. zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
  4. wysłać SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333.

Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin szczepienia, a następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy, że podamy swój PESEL.

Źródło: gov.pl

Data opublikowania strony: 29/12/2021