Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zbuduj własną oczyszczalnię ścieków

Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie na przydomową oczyszczalnię ścieków.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma kanalizacji, a jej rozbudowa w Twoim kierunku zajmie jeszcze kilka lat, i jeśli męczy Cię konieczność regularnego opróżniania szamba, zainwestuj w przydomową oczyszczalnię ścieków. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie właśnie uruchomił program wspierania takich inwestycji. Fundusz może pokryć nawet 100% wydatków na przydomową oczyszczalnię. Przy czym 45% w formie dotacji, a resztę w formie bardzo preferencyjnej pożyczki (niskie oprocentowanie, spłata nawet przez 10 lat). Szczegółowe warunki finansowe będą zależały m. in. od Twojej zdolności kredytowej. Nabór wniosków zaczął się 29.07. i potrwa nie dłużej niż do 30.10.2015 (może skończyć się wcześniej, jeśli Fundusz wcześniej przyzna wszystkie przeznaczone na ten cel pieniądze). Z dofinansowania mogą korzystać tylko osoby fizyczne. W nieruchomości, przy której budowana będzie oczyszczalnia, nie może być prowadzona działalność gospodarcza.

Program, z którego przyznawane będą dotacje, nazywa się: 2015-OW-2A pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków o przepustowości do 7,5 m3/d dla osób fizycznych”.

Regulamin programu, wszystkie wnioski i potrzebne dokumenty znajdziesz na stronie funduszu w strefie beneficjenta.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu wniosków albo masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa
Marcin Koper, tel. 22 504 41 45
Elżbieta Surmacka, tel. 22 504 41 46

Jeśli potrzebujesz pomocy Urzędu Gminy, zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie pomożemy:
Olga Nowak
pok. 212
tel. 22 512 58 64
e-mail: o.nowak@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 29/07/2015