Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

ZUS dla przedsiębiorców

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub planujesz założyć firmę, to z pewnością zainteresuje Cię informacja, że w dniach 23-27 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 26, w sali na parterze zostaną zorganizowane stoiska informacyjne dla przedsiębiorców z udziałem ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  oraz Urzędu Skarbowego.

Takie ogłoszenie znaleźliśmy na stronach internetowych Samorządu Województwa Mazowieckiego. Polecamy te spotkania, bo to doskonała okazja, żeby dowiedzieć się więcej o nowym programie ZUS dla przedsiębiorców.

Takie spotkania zorganizowane będą jednocześnie we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tegoroczne dni otwarte odbywają się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”, nawiązując do programów i udogodnień, jakie ZUS oferuje  przedsiębiorcom.

W jednym miejscu wszyscy zainteresowani będą mieć możliwość uzyskania wszelkich informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także skorzystania z:

Bezpłatnych seminariów tematycznych:
„Rozpoczynasz prowadzenie działalności – poznaj swoje prawa i obowiązki” – w ramach seminarium przekazywane będą informacje ułatwiające wypełnianie obowiązków związanych z prowadzeniem własnego biznesu, m.in. zasady zgłaszania działalności, zgłaszania do ubezpieczeń, opłacania składek czy też narzędzi jakie ZUS oferuje do sporządzania dokumentów ubezpieczeniowych,

„Jakość danych a rozliczenie konta” – w ramach seminarium omawiany będzie m.in. wpływ wypełniania i korygowania dokumentów na rozliczenie konta płatnika składek w ZUS,

„Rozliczanie i wypłata świadczeń” – w ramach seminarium zostaną przybliżone zagadnienia z zakresu ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa jak również ich wysokości i terminów wypłat.

Porad ekspertów:
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, instytucji współpracujących m.in. Urzędów Skarbowych, Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Funduszu Zdrowia, urzędów miast

Osoba do kontaktu:

Anna Gałkowska
Biuro Współpracy Gospodarczej UMWM
tel. 22 59 07 645
e-mail: anna.galkowska@mazovia.pl

Polecamy strony www.mazovia.pl. Można tu znaleźć wiele informacji przydatnych przedsiębiorcom.

Data opublikowania strony: 13/11/2015