bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zuzia z naszej gminy potrzebuje krwi! Pomóżmy dziewczynce

Twarz dziewczynki przed którą trzyma wyciągniętą rączkę z wyciągniętym do góry palcem
Twarz dziewczynki przed którą trzyma wyciągniętą rączkę z wyciągniętym do góry palcem

Mała, siedmioletnia mieszkanka naszej gminy potrzebuje pomocy. Ma białaczkę i aktualnie znajduje się na onkologicznym oddziale intensywnej terapii. Potrzebna jest krew. Każdy kropla jest na wagę złota!

Ma na imię Zuzanna, ale zawsze chce, żeby mówić do niej Zuzia. W październiku 2017 r. trafiła do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie na Oddział Kliniczny Onkologii i Pediatrii. Diagnoza była druzgocąca – ostra białaczka limfoblastyczna. Od tej pory szpital był jej drugim domem. Trudne i długie, bo trwające 2 lata, leczenie zakończyło się powodzeniem – remisją choroby.

Życie toczyło się dalej. Zuzia uczęszczała do zerówki, jeździła na rowerze, brała udział w zajęciach z baletu oraz tańca nowoczesnego. I jak każde dziecko – cieszyła się każdym dniem.

Pod koniec marca 2020 r. na ciele dziewczynki pojawiły się wybroczyny. W związku z sytuacją epidemiologiczną i po konsultacji z lekarzem onkologiem stawiłyśmy się w szpitalu na badania kontrolne. Ponowna biopsja szpiku i diagnoza – powrót choroby nowotworowej.

Leczenie zaczęliśmy od nowa. W 10-tej dobie pobytu w szpitalu stan zdrowia Zuzi bardzo się pogorszył. Przeniesiono ją na oddział intensywnej terapii, gdzie – w stanie bardzo ciężkim – przebywa do dziś.

Do kontynuowania dalszego leczenia potrzebne są duże ilości krwi i preparatów krwiopodobnych. Nie ma znaczenia grupa krwi dawca, każda kropla jest na wagę złota!

Rodzina prosi o krew dla Zuzi. Można ją oddawać ze wskazaniem: ZUZANNA MAJSZCZYK, SAMODZIELNY PUBLICZNY DZIECIĘCY SZPITAL KLINICZNY W WARSZAWIE, UL.ŻWIRKI I WIGURY 63A, ODDZIAŁ ONKOLOGII.

Na zabieg można udać się do centrum krwiodawstwa. Mieszkańcy Gminy Wiązowna mogą oddać krew w wybranym przez siebie terenowym oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Spis i godziny funkcjonowania znajdują się TUTAJ.

 

Z góry dziękujemy

Ewa i Robert Majszczyk

 

Data opublikowania strony: 24/04/2020