bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

15 sierpnia: Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to co roku bardzo ważny dzień na świecie, to od V wieku, święto chrześcijan, katolików, ludzi wierzących, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ale dla nas Polaków to także święto niezwykle wzruszające, święto wielkiego polskiego zwycięstwa, wielkości polskiego oręża.

W tym roku mija 99 lat od wielkiej Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”. Bitwy, która ocaliła nie tylko Polskę, ale i Europę przed nawałą bolszewicką. Dzień Wojska Polskiego to święto nie tylko żołnierzy, ale to także święto wszystkich Polaków. Święto narodu mogącego żyć w bezpiecznych granicach, posiadającego silną pozycję międzynarodową.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania oraz do aktywnego udziału w uroczystych obchodach. Pamiętajmy też o wywieszeniu flagi państwowej.

Program uroczystych obchodów gminnych:
18:00 – 19:00 Msza Święta w kościele w Wiązownie z udziałem pocztów sztandarowych w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej z Trąbek
19:00 – 19:30 Koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Trąbek
19:30 – 20:00 Przemarsz na wiązowski cmentarz. Złożenie kwiatów, Apel pamięci. Salwa honorowa w wykonaniu Bractwa Strzelców Kurkowych „Lechity” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

Data opublikowania strony: 14/08/2019